Organizacja pielgrzymek

Jerzy Biernacki
06.08.2019

Sezon wakacyjny to okres, w którym bardzo często organizowane są wszelkiego rodzaju wyjazdy pielgrzymkowe, zwłaszcza w związku ze zbliżającym się świętem przypadającym na 15 sierpnia.

Chcąc wybrać się na pielgrzymkę do jednego z europejskich państw, warto odpowiednio się do tego przygotować i najlepiej sprawdzić dobre biuro pielgrzymkowe, które oferuje takie wyjazdy i zajmuje się ich organizacją od A do Z. Dzięki temu można mieć całkowitą pewność, że wszystko zostało odpowiednio zorganizowane i podczas pielgrzymki uniknie się niemiłych niespodzianek. 

Jakie pielgrzymki do Włoch warto wybrać?

Pielgrzymki do Włoch to zdecydowanie jedne z najczęstszych, z jakimi można się spotkać. Głównie dlatego, że w tym kraju nie brakuje kościołów, a także obiektów czci religijnej. Włochy uznawane są przecież za jeden z najbardziej katolickich krajów w Europie. Zazwyczaj pielgrzymki w tamte rejony mają formę autokarowej objazdówki. Podczas najczęściej kilkunastodniowego wyjazdu odwiedza się główne punkty czci. Miejscem kulminacyjnym zazwyczaj jest Rzym. W końcu to tam przyjeżdża najwięcej pielgrzymów z Polski. Poza Rzymem na planie objazdowych pielgrzymek znaleźć można także Asyż, Neapol, czy Lanciano. Wszystkie z tych miejsc znane są z głębokich, chrześcijańskich tradycji i warto odwiedzić je przynajmniej raz w ciągu życia.

Do jakich innych miejsc można wybrać się na pielgrzymkę?

Dużą popularnością cieszą się także pielgrzymki do Hiszpanii. Bardzo często taki wyjazd łączony jest z odwiedzeniem Portugalii, gdzie pielgrzymi udają się do Fatimy, czyli miejsca, w którym objawiła się matka Boska. Także sama Hiszpania ma bardzo dużo do zaoferowania. Słynne Santiago di Compostela, w którym mieści się Sanktuarium św. Jakuba Apostoła Starszego, jest miejscem, do którego zmierzają pielgrzymi z całej Europy i to bardzo często na piechotę! Droga jest wymagająca, ale pozwala na przeżywanie duchowej jedności z Bogiem. W Hiszpanii warto pamiętać także o Sewilii oraz Toledo. Wszystkie z tych miejsc są niezwykle ważne dla chrześcijaństwa.

Dobrze zorganizowana pielgrzymka jest gwarancją tego, że faktycznie uda się dotrzeć we wszystkie najważniejsze z punktu widzenia katolicyzmu, miejsca. Na takie pielgrzymki można zapisywać się bezpośrednio w specjalnych biurach, które zajmują się ich organizacją lub warto dopytywać w swoich parafiach, które bardzo często zawierają umowy z takimi biurami i organizują wyjazdy z parafii. Na pewno jest to duchowe przeżycie, którego nie da się tak łatwo zapomnieć.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie