Nie przepłacaj za wakacje!

Mateusz Rąbalski
06.11.2015

Coraz więcej naszych rodaków decyduje się na spędzenie wakacji w ciepłych krajach południowej części Starego Kontynentu, a jednym z najpopularniejszych kierunków wyjazdów urlopowych Polaków jest Grecja. Nic w tym dziwnego, bowiem kraj ten oferuje cały szereg atrakcji, które przypadną do gustu każdemu, niezależnie od płci i wieku.

Ciekawe miasta w Grecji

Jeśli przypomnicie sobie lekcje historii w szkole, to na pewno pamiętacie, że Grecja była jednym z pierwszych państw, które powstały w Europie, ba, na całym świecie. Ponad 4000 lat temu, w czasach, gdy zdecydowana większość terytorium Starego Kontynentu pokrywały puszcze, Grecy tworzyli pierwsze państwa-miasta, a obowiązujące w nich regulacje prawne do dziś są wzorem dla większości demokracji europejskich. Jeśli nie jesteście pasjonatami przeszłości to spokojnie - nie będziemy Was zanudzać datami czy nazwiskami. Spotkania z historią będą jednak nieodłączną częścią wyprawy do Grecji. Najlepszy przykład to Ateny. Choć miasto jest stolicą współczesnego europejskiego państwa, to historię widać tu na każdym kroku, nie tylko w pełnej antycznych zabytków dzielnicy historycznej, znanej jako Plaka. Warto odwiedzić również Saloniki, czyli drugie co do wielkości miasto tego kraju. To tu łączy się kultura bizantyjska i rzymska, co widać po stylu zabytków.

Greckie słońce

Choć wyprawa do tego kraju może być niezłą lekcją historii, to zdecydowana większość Polaków wybiera Grecję ze względu na doskonały, śródziemnomorski klimat. Piękne widoki i błękitne morze tylko zachęcają do tego, aby przyjechać do Grecji. Co więcej, gwarancję słońca mamy tutaj przez cały sezon, a koszt wyjazdu nad Morze Śródziemne nie jest dużo wyższy niż koszt wyprawy nad polskie morze. Mówimy to z pełną świadomością, bo tygodniowe wynajęcie apartamentu w Grecji, na przykład na Peloponezie, kosztować będzie nieco ponad 1000 złotych. Jak wynająć lokum w tak atrakcyjnej cenie? Bardzo prosto! W Internecie co i rusz powstają portale, które oferują apartamenty w Grecji, jak na przykład edom.pl. Obecna na stronie wyszukiwarka apartamentów pozwoli nam znaleźć nocleg szyty na miarę i to dosłownie! Nie tylko wybieramy miejsce, w którym chcemy spędzić urlop, ale wyszukiwarka pozwoli nam zadecydować o tym, jak ma wyglądać nasz apartament. Sami decydujemy, czy chcemy lokum z widokiem na morze, czy położone w środku miasta. Dodatkowo, cała procedura wynajmu odbywa się w języku polskim, co pozwoli nam zapomnieć o problemach z komunikacją, jakie często miały miejsce przy okazji szukania wakacyjnego apartamentu poza granicami naszego kraju.

Więc jeśli szukasz apartamentu na wakacje w Grecji – sprawdź tutaj!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.