Miasto królów i turystów

Mateusz Rąbalski
06.11.2015

Dawna siedziba koronowanych głów w Polsce mimo zakończenia swojej monarszej kadencji, nadal zachowała swój królewski splendor. Kraków - urokliwe kamienice, bajeczne uliczki, historyczne miejsca i ogrom turystów na Rynku Głównym. Kilka godzin relaksu w cieniu słynnych Sukiennic to czas na wagę złota, dlatego krakowskie okolice są tak bardzo oblegane przez zwiedzających z całego świata.

W Krakowie o nocleg nie jest trudno, a wręcz przeciwnie - znaleźć lokalizację idealnie spełniającą nasze wymagania można już w zaledwie kilka minut i nieważne jest czy szukasz kwatery prywatnej, nowoczesnego hotelu czy luksusowego apartamentu. Dodatkowo już tylko od Ciebie zależy, w której części miasta spędzisz najbliższe kilka dni. Szczególną popularnością niemal od zawsze jednak cieszą się hotele najbliżej centrum Krakowa, bo wówczas spacer po zabytkowych ulicach nie wymaga od turysty pierwotnego poszukiwania miejsca parkingowego. Po prostu - wychodzisz z hotelu (bądź niewielkiego hoteliku) i już jesteś w okolicach Rynku Głównego, czy Wawelu. Apartamenty nieco bardziej oddalone od serca Krakowa także mają swój urok dzięki niecodziennemu widokowi z okien - poranna kawa na tarasie będzie miała jeszcze lepszy smak, kiedy rozkoszować się będziesz panoramą jednego z najstarszych miast Polski. Kraków jest na tyle atrakcyjną turystycznie bazą noclegową, bo ułatwia także dojazd do okolicznych górskich miejscowości, bez konieczności wielogodzinnego podróżowania. Dodatkowo krakowski klimat nie ma sobie równych, a melodia Hejnału z Wieży Mariackiej usłyszana na żywo, na długo pozostaje w pamięci zwiedzającego.

Urlop w Krakowie może upłynąć pod znakiem luksusowego pobytu w spa, w hotelu z basenem i przestronnym lobby, ale nocleg w przytulnym hostelu tak samo potrafi przełożyć się na idealny pobyt. Sprawdź, co oferuje nam jedno z naszych najpiękniejszych miast i zarezerwuj kilka dni w odpowiednim dla Ciebie miejscu. Pamiętaj, że najważniejsze to czuć się swobodnie i... wygodnie, dlatego zwróć uwagę, czy dany hotel spełnia Twoje podstawowe wymagania i ruszaj na podbój królewskiego miasta!

Artykuł Partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.