Letni wypoczynek w Uzdrowisku? Epidemia na nowo odkryła ich atuty i piękno!

Piotr Kowalczyk
03.08.2020

Tegoroczne wakacje są dla nas wszystkich wyjątkowe. Przede wszystkim pragniemy wypocząć po trudnej i stresującej wiośnie, która sprawiła, że znaleźliśmy się w zupełnie nowej rzeczywistości. Długie tygodnie izolacji sprawiły, że zaczęliśmy jeszcze bardziej doceniać możliwość wyjazdów i odkrywania pięknych miejsc.

Z drugiej strony cały czas zdajemy sobie sprawę, że urlop powinien być planowany z myślą także o bezpieczeństwie. W tej sytuacji polskie Uzdrowiska okazały się świetną alternatywą dla rodzinnych podróży i zaczyna w nich brakować już wolnych miejsc!

Niegdyś kojarzone jedynie z wyjazdami leczniczymi osób w starszym wieku, dziś przeżywają swój renesans! Korki nad polskie morze czy w góry, kolejki na miejscu do atrakcji, a przede wszystkim ogromne tłumy sprawiają, że coraz więcej osób szuka bezpiecznej i atrakcyjnej alternatywy. Ciechocinek zdecydowanie może odgrywać taką rolę i to w świetnym stylu!

Turystów przyciągają przede wszystkim wspaniałe okoliczności przyrody. 19-hektarowy Park Zdrojowy z licznymi atrakcjami, fontannami, wspaniałymi rabatami oraz unikalną drewnianą architekturą. To urokliwa miejscowość, w której próżno szukać przemysłu czy ruchliwych tras. Turyści mogą cieszyć się wyjątkowo czystym powietrzem oraz pięknymi przestrzeniami.

Najważniejszym jednak atutem Ciechocinka są bogactwa naturalne, z których można czerpać podczas pobytu. Ciechocinek znajduje się w części Kujaw, który obfituje w jedne z największych w Polsce złoża niezwykle prozdrowotnych solanek. Solanki to naturalna woda chlorkowo-sodowa czerpana z głębi Ziemi. W ich składzie znajduje się bogactwo innych minerałów jak brom, jod czy żelazo. W naturalny sposób wykazują działanie lecznicze w przypadku chorób dermatologicznych, normalizacji ciśnienia krwi, poprawy pracy serca oraz krążenia… relaksacji i wyciszeniu.

Ciechocinek to unikalne miejsce na mapie Polski o wyjątkowo relaksującym klimacie. Dodatkowo miasto z roku na rok coraz intensywniej rozwija bezpłatną, letnią infrastrukturę dla dzieci – jak Wodny Park Rozrywki, Korty Tenisowe i Ścianki Wspinaczkowe.

Jednym z najlepszych hoteli w Ciechocinku jest zdecydowanie Villa Park Med. & SPA (https://villapark.pl/). Latem jego sercem jest basen zewnętrzny oraz rozbudowana strefa zewnętrznego relaksu – leżaki, stoliki, parasolki oraz Ogródek Restauracyjny, w którym rozbrzmiewa przyjemny szum wody z fontanny umieszczonej w centralnym jego miejscu. Najmocniejsze strony obiektu to także wybitna kuchnia oraz niezwykle rozbudowana strefa Saltaris SPA, Instytut MED&SPA oraz Klinika Rehabilitacji Strukturalnej.

Oferta hotelu zadowoli zarówno rodziny z dziećmi – na które czeka długa ilość atrakcji oraz udogodnień. Pary, które pragną połączyć letni wypoczynek z relaksem i zabiegami w SPA oraz osoby, które chcą przy okazji urlopu zatroszczyć się o swoje zdrowie i układ ruchu wraz z zespołem ekspertów Kliniki Rehabilitacji Strukturalnej. Popołudnia umilą wycieczki rowerowe po malowniczej okolicy, zabiegi i masaże w SPA, długie kolacje z kieliszkiem wina czy błogi relaks nad basenem zewnętrznym. Ciechocinek to także świetne miejsce wypadowe do odkrywania malowniczego Torunia, Nieszawy czy Bydgoszczy.

Tegoroczne lato sprawiło, że Polacy na nowo pokochali uzdrowiska – za wysoką jakość i standard usług, kameralność, malownicze położenie oraz brak tłumów i kolejek. Do tego tak wysokiej klasy hotele pełne atrakcji, jak Villa Park MED&SPA sprawiają, że ten trend zostanie z nami na dłużej.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.