Konferencje biznesowe w Krakowie - jak wybrać miejsce na organizację

Andrzej Winnicki
05.04.2021

Kraków to doskonałe miejsce na organizacje konferencji biznesowej. Jak jednak wybrać odpowiednią salę, na której się ona odbędzie? Co należy wziąć przy tym pod uwagę? Dowiedzmy się jak zaplanować udaną konferencję w najlepszej lokalizacji. 

Dobra lokalizacja to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie należy wziąć pod uwagę, planując konferencje biznesowe. Kraków to doskonałe miejsce do organizacji takich wydarzeń. To duże miasto oferujące wiele naprawdę wyjątkowych atrakcji. Poza tym nie możemy zapomnieć też o niepowtarzalnym klimacie, jaki tu panuje. Co więcej, Kraków w ostatnich latach bardzo prężnie się rozwija, stając się tym samym już nie tylko miastem turystycznym, ale i biznesowym. Organizacja konferencji to niełatwe zadanie, które wymaga od nas bardzo dużego zaangażowania. Wybór miasta to nie wszystko — pozostaje nam jeszcze wiele innych kwestii, takich jak choćby rezerwacja sali. Sprawdźmy więc, gdzie znajdziemy najlepsze sale konferencyjne. Kraków ma nam naprawdę wiele do zaoferowania, dlatego zacznijmy poszukiwania już dziś. 

Jakie miejsce wybrać na konferencję biznesowa w Krakowie? 

Jeśli chodzi o konferencje biznesowe w Krakowie, jest bez wątpienia wiele świetnych miejsc do ich organizacji. Pozostaje jednak pytanie, jak wybrać odpowiednią salę. Mamy tu dużo możliwości, dlatego też już na początku warto przede wszystkim dopasować parametry poszukiwań bezpośrednio do charakteru wydarzenia. Niektóre konferencje doskonale będzie się bowiem prowadzić na salach wykładowych inne natomiast w specjalnych salach konferencyjnych, a jeszcze inne w pomieszczeniach przystosowanych raczej do obrad biznesowych. 

Jednym z najlepszych i najbardziej uniwersalnych rozwiązań jest skorzystanie z usług hoteli konferencyjnych. Są one doskonale przystosowane do spotkań biznesowych, zarówno tych na dużą skalę, jak i kameralnych. Jeśli chodzi o sale konferencyjne, Kraków ma nam wiele do zaoferowania. Znajdziemy tu naprawdę wiele hoteli specjalizujących się w organizacji takich wydarzeń biznesowych. 

Organizacja wydarzeń biznesowych w miejscu takim jak hotel konferencyjny ma wiele plusów. Obiekty te oferują przeważnie całkowite dostosowanie przestrzeni do wymogów konferencji, zapewniają profesjonalną obsługę oraz catering. Co więcej, często znajdują się w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. 

Dobra lokalizacja to podstawa

Organizując konferencje w Krakowie, warto zadbać o to, by odbywała się ona w odpowiedniej lokalizacji. Przede wszystkim, musimy zwrócić uwagę, by miejsce to było dobrze dostępne i nie sprawiało kłopotu, jeśli chodzi o dojazd. Dotyczy to zarówno osób, które przyjadą na konferencję samochodem, jak i komunikacją miejską. Dobrze też, jeśli w okolicy znajdować się będą ciekawe miejsca, takie jak muzea, obiekty zabytkowe, a także dobre restauracje. Gdzie więc znajdziemy najlepszy hotel biznesowy? Kraków oczywiście najwięcej atrakcji oferuje nam w okolicach centrum. Jest tu wiele doskonałych restauracji, historycznych zabytków, a także innych atrakcji, z które mogą być urozmaiceniem samego wydarzenia. Dlatego też Stare Miasto i okolice będą doskonałym wyborem. 

Jak wybrać odpowiednią salę konferencyjną?

Wiemy już, gdzie w Krakowie warto zorganizować spotkania biznesowe i eventy. Pozostaje nam więc już wybrać tylko odpowiednie sale konferencyjne. Kraków to miasto, w którym znajdziemy ich naprawdę wiele, dlatego z łatwością wybierzemy miejsce, które będzie odpowiadać naszym wymaganiom. Jednak, aby zapewnić sobie oraz uczestnikom konferencji pełną satysfakcję, musimy wziąć pod uwagę naprawdę wiele kwestii. Czym powinniśmy kierować się, wybierając hotel konferencyjny, a właściwie konkretną już salę? 

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze sali konferencyjnej jest oczywiście ilość osób biorących udział w danym wydarzeniu. W przypadku biznesowych szkoleń lub paneli doskonale sprawdzi się niewielkie pomieszczenie, najlepiej wyposażony w duży stół. Jeśli mówimy natomiast o naprawdę dużych eventach i konferencjach niezbędna będzie duża sala. Warto zadbać też, aby każdy uczestnik miał możliwość zajęcia miejsca siedzącego. Kwestię krzeseł i ich układu najlepiej ustalić z wyprzedzeniem. Warto upewnić się wtedy także, czy dany hotel konferencyjny dysponuje odpowiednim sprzętem, który będzie nam potrzebny podczas prezentacji. Mowa to na przykład o rzutniku multimedialnym, czy też zestawie nagłaśniającym. 

Catering na konferencji biznesowej — czy warto zamówić? 

Dobry catering może stanowić naprawdę udaną oprawę dla całej konferencji. Odpowiednio dopasowane przekąski i napoje zapewnią, że uczestnicy wydarzenia z pewnością nie będą czekać zniecierpliwieni na przerwę, ponieważ wszystko będzie znajdowało się pod ręką. Jednak, czy rzeczywiście warto decydować się na taką opcję? Wszystko zależ od tego, gdzie organizujemy wydarzenie. Jeśli jest to dobry hotel konferencyjny, w którym znajduje się świetnie oceniana restauracja, na pewno będzie to dobry krok. Zapewni nam to gwarancję doskonałego smaku oraz pierwszorzędnej jakości składników. Co więcej, dzięki temu nie będziemy musieli martwić się koniecznością zatrudniania zewnętrznej firmy cateringowej.

 Materiał powstał przy współpracy z Grand Ascot Hotel

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.