Kampery na Śląsku – wynajem kampera w atrakcyjnych cenach

Jerzy Biernacki
04.06.2019

Polska nie jest krajem, w którym caravaning cieszy się tak dużą popularnością, jak np. w Chorwacji czy Norwegii, mimo to nie brakuje u nas tras cenionych przez miłośników podróżowania kamperem, nie brakuje też świetnie prosperujących kempingów. Najwięcej tego typu miejsc znajduje się na południu Polski, stąd też to właśnie tam funkcjonuje wiele wypożyczalni kamperów promujących się hasłem kampery Śląsk.

Turystyka w województwie śląskim

Śląsk do niedawna kojarzył się wielu osobom z kopalniami, dymiącymi kominami i brudem. Niestety miano najmocniej zanieczyszczonego rejonu Polski przylgnęło do niego na długo, ale w ostatnim czasie sytuacja uległa zmianie. Zmiany na lepsze zaczęto zauważać pod koniec minionego dziesięciolecia – w 2008 roku opracowano dla Śląska strategię marketingową, którą w kolejnych latach uparcie realizowano.

Dziś, kiedy myślimy o śląskiej turystyce, w pierwszej kolejności przychodzą nam na myśl Beskidy. Turyści chętnie odwiedzają górskie miejscowości, przede wszystkim ze względu na piękne okoliczności przyrody i możliwość aktywnego spędzania czasu na stokach narciarskich, pieszych szlakach turystycznych czy trasach rowerowych. Kampingi najczęściej usytuowane są w ich pobliżu.

Kampery na Śląsku – ceny za dobę wypożyczenia

Jeżeli zamierzamy przemierzać kamperem góry, warto skorzystać z oferty wypożyczalni usytuowanej na południu Polski, takiej jak Camper Sun. Wynajem kampera wypada wówczas bardzo korzystnie, ponieważ nie płacimy za transport pojazdu z drugiego końca Polski. Poza tym wspomniana wypożyczalnia dysponuje dużym parkingiem, na którym bez obaw możemy zostawić prywatny samochód i niemal natychmiast rozpocząć przygodę.

Wypożyczalnie promujące się hasłem kampery na Śląsku oferują zbliżone ceny za dobę wypożyczenia. Są one na tyle atrakcyjne, że coraz więcej osób decyduje się na wynajem kampera. Tym bardziej, że taka forma podróżowania ma wiele zalet: to swoboda i niezależność, to możliwość zacieśniania więzi rodzinnych i niemal nieustannego obcowania z naturą.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie