Jak skompletować turystyczną apteczkę?

Maciej Piwowski
15.03.2022

Apteczka pierwszej pomocy to absolutna podstawa przy każdym wyjeździe na dłuższy czy krótszy urlop, szczególnie gdy chcemy spędzać czas na różnego rodzaju outdoorowych aktywnościach. Co powinna zawierać apteczka turystyczna i jak zadbać o jej wyposażenie?

1.Apteczka turystyczna - czy jest w ogóle potrzebna?

2. Jak skompletować turystyczną apteczkę?

3. Wyposażenie apteczki - o czym należy pamiętać?

Apteczka turystyczna - czy jest w ogóle potrzebna?

Wyjazd na urlop, szczególnie gdy planujemy spędzić go aktywnie, musi zostać poprzedzony odpowiednim przygotowaniem. Dotyczy to także zabezpieczenia naszego wyjazdu pod kątem ewentualnych drobnych urazów. W tym celu powinniśmy zadbać o to, by w naszym bagażu znalazł się zestaw do udzielania pierwszej pomocy w przypadku stłuczeń, skaleczeń czy też choroby. W apteczce turystycznej muszą znaleźć się wszystkie podstawowe artykuły dostosowane do rodzaju wyjazdu, jaki planujemy. Jeżeli wybieramy się na wakacje z dziećmi, ich potrzeby również należy uwzględnić, np. poprzez zabranie stosownych leków czy plastrów z motywami z bajek.

Jak skompletować turystyczną apteczkę?

Wyposażenie apteczki turystycznej możemy podzielić niejako na dwie części: tę stałą, którą zawsze warto mieć przy sobie i tę, która zależy od miejsca, w jakie się wybieramy. W pierwszej kategorii wylądują zdecydowanie takie przedmioty, jak bandaż elastyczny, plastry, woda utleniona lub sól fizjologiczna, opatrunek jałowy, jednorazowa maseczka sztucznego oddychania oraz podstawowe leki: przeciwgorączkowe, przeciwhistaminowe czy też na ból głowy. Dodatkowo na wyposażeniu apteczki turystycznej powinny być również rzeczy, które pozwolą nam zadbać o siebie w terenie, w jaki się wybieramy. Możemy do nich zaliczyć m. in. folię NRC, koc ratunkowy, plastry mocujące czy chusta trójkątna. Wiele przydatnych rzeczy, które warto zabrać ze sobą w teren znajdziesz na stronie: https://www.nowafarmacja.pl/leki-na-goraczke.

Wyposażenie apteczki - o czym należy pamiętać?

Sama zawartość apteczki to jeszcze nie wszystko. Musimy pamiętać o tym, aby zawsze sprawdzać, czy nasze podstawowe wyposażenie jest w pełni wartościowe i funkcjonalne, a w przypadku leków - wciąż z aktualnym terminem ważności. Powinniśmy to robić za każdym razem gdy planujemy wyjazd, z odpowiednim zapasem czasu, by w razie potrzeby wymienić lub dokupić brakujące rzeczy. Dobrze jest również wybierać sprawdzone marki, co do których jakości jesteśmy pewni i wiemy, że bandaż czy plaster nie zawiodą nas w najmniej odpowiednim momencie.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.