Jak poruszać się po Poznaniu?

Piotr Kowalczyk
04.11.2020

Historyczna stolica Wielkopolski to miejsce, które warto zobaczyć. Turystów przyciąga nie tylko zabytkowe miasto, ale również jego malownicza okolica. W jaki sposób najlepiej ją zwiedzić? Podpowiadamy.

Z czego słynie Poznań?

Prawdopodobnie każdy kojarzy rynek, na którym stoją dwa stukające się rogami koziołki oraz tradycyjnie wypiekane w tym mieście rogale. Poznań ma jednak do zaoferowania znacznie więcej, o czym każdego roku przekonują się tysiące turystów. Będąc tutaj, warto odwiedzić Zamek Królewski w Poznaniu, Zamek Cesarski, gotycką Bazylikę Archikatedralną czy gmach najstarszej w Polsce biblioteki. Osoby lubiące spacery, aktywny wypoczynek z pewnością skorzystają z możliwości rekreacyjnych, jakie oferuje Jezioro Maltańskie, poznańskie ZOO czy Park Cytadela. Miłośnicy słodyczy nie odmówią sobie natomiast wizyty w Rogalowym Muzeum, w którym można na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób powstają oraz skosztować tradycyjnych wypieków.

Również okolica Poznania jest warta zobaczenia. Pojezierze Wielkopolskie oraz tereny nad Wartą przyciągają niepowtarzalnymi krajobrazami. To doskonałe miejsce na wycieczki piesze i rowerowe, a także spływy kajakowe.

Poznań to nie tylko atrakcyjne turystycznie miasto – to także prężenie rozwijający się rynek pracy. Wiele osób przyjeżdża w podróż służbową, na różnorodne konferencje, targi i szkolenia. Miasto posiada również bogatą ofertę akademicką.

Jak podróżować po Poznaniu?

W mieście funkcjonuje komunikacja miejsca, za pomocą której w miarę sprawnie można się dostać do każdej jego części. Znacznie wygodniejszym sposobem na zwiedzanie Poznania i okolic jest jednak samochód. Zdajemy sobie sprawę  z tego, że nie każdy turysta go posiada, szczególnie jeśli przyleciał tu samolotem. Lotnisko znajdujące się w Ławicy jest oddalone od centrum miasta, co również mogłoby być nieco kłopotliwe. Wprawdzie można się zdecydować na podróżowanie taksówkami, jest ono jednak dość drogie i może negatywie wpłynąć na domowy budżet. Czy istnieje inne rozwiązanie? Tak, może nim być np. wynajęcie samochodu. Wiele firm, takich jak np. Flex Rent a Car posiada wypożyczalnie blisko terminala lotniczego, dzięki czemu klienci mogą szybko i wygodnie wynająć interesujący ich samochód i ruszyć w dalszą drogę. Jest to praktyczne, komfortowe i korzystne cenowo rozwiązanie. Zobacz: Flex Rent a Car - wypożyczalnia samochodów w Poznań Ławica.

O czym pamiętać wypożyczając samochód?

Większość firm oferujących auta na wynajem posiada stronę internetową, na której można zobaczyć wszystkie aktualnie dostępne modele i cennik, a także wstępnie zarezerwować samochód. Na miejscu natomiast konieczne jest podpisanie umowy. Klient zobowiązany jest do posiadania aktualnego prawa jazdy oraz innego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Wiele wypożyczalni wprowadza pewne wymogi dotyczące wieku oraz stażu kierowcy, wart więc to wcześniej sprawdzić. W niektórych przypadkach konieczne jest również wpłacenie kaucji zwrotnej po zakończeniu okresu użytkowania pojazdu. Wybierając wypożyczalnię, warto kierować się jej renomą oraz opiniami innych klientów. Najlepiej również porównać ze sobą kilka ofert, tak aby nie przepłacić.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie