Ile kosztuje szkółka narciarska? Czym oprócz ceny kierować się, wybierając szkółkę narciarską?

Piotr Kowalczyk
14.12.2020

Jeżeli chcesz nauczyć dziecko jazdy na nartach lub sam zaczynasz przygodę z białym szaleństwem, poszukaj sprawdzonej szkółki narciarskiej. Dzięki wsparciu wykwalifikowanej kadry instruktorów szybko poznasz tajniki szusowania na dwóch deskach, zminimalizujesz ryzyko urazu podczas zjazdów. Czym kierować się, wybierając szkółkę narciarską? Ile kosztuje szkółka narciarska?  

Szkółka narciarska – czy warto?

Sezon narciarski rozpoczęty! Stacje narciarskie otwarły już swoje podwoje i czas ruszyć na stoki. W naszych warunkach klimatycznych pora na śnieg to raptem kilka miesięcy, dlatego nie zwlekaj i skorzystaj z bogatej oferty sportów zimowych. Zainwestuj w narciarstwo, to rodzaj fascynującej rekreacji, który poprawia samopoczucie i zdrowie. 
Jeżeli pragniesz nauczyć się jeździć na nartach lub snowboardzie, zamierzasz doskonalić swoje dotychczasowe umiejętności, skorzystaj z szerokiej oferty szkół narciarstwa. Przy pomocy instruktora narciarstwa szybko oswoisz się z nowym rodzajem wysiłku, poznasz podstawowe zasady zjazdowe. Nauczysz bezpiecznie poruszać się na stoku, tak by nie sprowadzać zagrożenia na siebie i innych.  
Kiedy chcesz wprowadzić dziecko w wyjątkowy świat narciarstwa, zapisz je do przedszkola narciarskiego. To dla Twojego malucha idealne miejsce na pierwszy kontakt z białym szaleństwem. Nauka poprzez zabawę na śniegu w gronie rówieśników ułatwia przyswajanie nowych umiejętności, a Ty zyskujesz kompana do narciarskich eskapad na kolejne lata.

Ile kosztuje szkółka narciarska?

Cennik szkoleń narciarskich w narciarskich szkółkach w Polsce jest zróżnicowany, w zależności od regionu i renomy konkretnego punktu. Ile zapłacisz, zależy od tego, czy zdecydujesz się na lekcje indywidualne, czy grupowe. Jeżeli nie dysponujesz własnymi nartami, dolicz jeszcze wartość wypożyczenia sprzętu narciarskiego. Wertując ogłoszenia w sieci, ceny szkółek narciarskich sprawdzisz np. na beskidsportarena.pl/cennik, gdzie znajdziesz szczegółowy wykaz usług wraz z kosztami.

Decydując się na narty w sercu Beskidów (w Szczyrku), za jedną lekcję indywidualną musisz zapłacić ok. 110 zł. Nauka w grupie od 3 do 4 osób to wydatek mniej więcej 200 zł za 55 minut jazdy. Za dwudniowy kurs narciarski lub snowboardowy w Szczyrku, który trwa 4 godziny dziennie, trzeba wydać 340 zł. Kurs sześciodniowy kosztuje 800 zł. Cena za sześciodniową szkółkę narciarską dla dzieci (dzień nauki to 3 godziny) to 550 zł. 

Czym kierować się, wybierając szkółkę narciarską? 

Poszukując szkoły narciarstwa, zerknij na opinie na temat wybranych ofert w sieci. Komentarze innych narciarzy to doskonała wskazówka, która pomoże Ci w wyborze. Zwróć uwagę na to, czy wybrana szkółka narciarska posiada stosowną licencję wydawaną przez Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego. Licencja uprawnia do przeprowadzania szkoleń w ramach zajęć grupowych i indywidualnych. 

Przeczytaj informacje na temat kadry szkoleniowej, podczas nauki jazdy na nartach istotną rolę odgrywają kwalifikacje instruktorów, zdobyte certyfikaty i ukończone kursy.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie