Gdzie we Wrocławiu wykorzystać bon turystyczny?

Andrzej Winnicki
29.06.2022

Gdzie wykorzystać bon turystyczny we Wrocławiu? Wakacje z całą rodziną w tajemniczych Górach Sowich, Tatrach albo na Mazurach? A może wiejskie klimaty i zapach skoszonej trawy? Z bonem turystycznym możesz odwiedzić każdy zakątek Polski. My polecamy rodzinną wycieczkę i urlop we Wrocławiu. Nocleg z bonem turystycznym we Wrocławiu znajdziesz tu bez najmniejszego problemu.

Czym jest Bon turystyczny?

Bon turystyczny został wprowadzony jako forma wsparcia. Ma on za zadanie pomóc branży turystycznej, a Polaków zachęcić do wypoczynku w Polsce. Został on wprowadzony w odpowiedzi na kryzys wywołanym szerzącą się pandemią wirusa COV-19. Bon to świadczenie w wysokości 500 złotych. Całej kwoty nie trzeba wykorzystać jednorazowo. Można nim płacić kilka razy, aż do wyczerpania kwoty. Dzięki temu możesz przyjechać do Wrocławia na kilka weekendów. Z bonu turystycznego należy skorzystać najpóźniej do końca września 2022 roku. Ilość środków pozostałych w bonie możesz sprawdzić elektronicznie na platformie PUE ZUS.

Dla kogo Bon turystyczny we Wrocławiu?

Jak już wspomnieliśmy, świadczenie można wykorzystać do końca września. Jednak lepiej nie czekać na ostatnią chwilę. W popularnych miejscowościach jak Wrocław, pula miejsc noclegowych szybko się wyczerpuje. Lepiej niezwłocznie zaplanować wypoczynek i wybrać renomowany hotel we Wrocławiu. Bon turystyczny hotelu we Wrocławiu wykorzystasz, jeśli należysz do grupy osób, która 18 lipca 2021 roku miała prawo pobierać świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy. Oznacza to, że masz przynajmniej jedno dziecko, które nie ukończyło osiemnastu lat. Z bonu mogą też skorzystać rodzice i opiekunowie dzieci urodzonych w 2021 roku. W takim wypadku do końca grudnia 2021 roku trzeba było uzyskać na dziecko świadczenie wychowawcze.

Jak  aktywować bon turystyczny?

Każdy beneficjent bonu turystycznego za jego pomocą może opłacić wybrany przez siebie nocleg. Może być to pensjonat, kwatera prywatna lub hotel we Wrocławiu. Wrocław jest jednym z miast, w którym znajdziesz atrakcyjne oferty noclegów, a pobyt opłacisz bonem turystycznym. Świadczenie jest generowane po zarejestrowaniu na platformie PUE ZUS. Jak wygląda bon turystyczny? Jest to unikalny, składający się z 16 cyfr numer. Kod otrzymasz na wybrany przez siebie numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Numer ten musisz podać, rezerwując pobyt lub podczas meldunku.

Wrocław – nocleg z bonem turystycznym

Bon turystyczny do końca września 2022 roku możesz zrealizować na terenie całego kraju. Dzięki niemu opłacisz nocleg w pensjonacie, agroturystyce, campingu lub pobyt w hotelu. Jeśli szukasz dobrego miejsca noclegowego we Wrocławiu, polecamy HP Park Plaza hotelpark.pl. Wyśmienita kuchnia, atrakcyjne położenie w pobliżu Odry, ciche pokoje i wygodne łóżka. To tylko kilka zalet tego miejsca. Hotel również przygotował specjalne pakiety pobytowe dla rodzin. Personel hotelowy podpowie również, jak można spędzić wolny czas i wskaże ciekawe atrakcje. Bon turystyczny we Wrocławiu można również wykorzystać, płacąc za udział w imprezie turystycznej. Może on też sfinansować pobyt dziecka na kolonii, obozie sportowym lub rekreacyjnym, lub „zieloną szkołę”.

Hotel we Wrocławiu (bon turystyczny) – atrakcje

Wrocław od lat przyciąga tysiące turystów o każdej porze roku z Polski i zagranicy. Słyszałeś o słynnych krasnalach wrocławskich? Szukanie krasnali to fantastyczny pomysł na spacer rodzinny i poznawanie miasta. Dzieci uwielbiają eksplorować, a taka wyprawa ma w sobie mnóstwo walorów edukacyjnych. Nie czekaj, tylko już teraz rezerwuj hotel we Wrocławiu. Bon turystyczny pozwoli Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy na noclegu i przeznaczyć je na inne atrakcje. W mieście w gronie rodzinnym warto się również wybrać do słynnego Wrocławskiego Zoo. Dzieci uwielbiają zwierzęta i poznawanie ich zwyczajów. Oprócz tego fajnym pomysłem na spędzenie czasu jest rejs po Odrze, space po rynku czy odwiedziny sąsiadującego z Wrocławiem Ostrowa Tumskiego. Wypoczynek z bonem turystycznym we Wrocławiu sprawdzi się jak nigdzie indziej.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.