Domy Costa Blanca, Costa Del Sol – skorzystaj z oferty hiszpańskiego wybrzeża

Krzysztof Jagielski
25.04.2018

Kupując dom zawsze szukamy najlepszej lokalizacji. Musi być blisko do sklepu, w pobliżu powinien być park, z dala od autostrady i nie w centrum miasta - każdy z nas ma inne wymagania. A czym kierować się kupując domy zagranicą? Sprawdźmy, co oferuje Costa Blanca i Costa Del Sol.

Idealne mieszkanie

W poszukiwaniu idealnego miejsca do życia przeszukujemy praktycznie cały internet. Nie łatwo jest jednak je znaleźć. Zawsze znajdzie się jakiś mankament i to nawet w sytuacji, gdy sami się budujemy na swojej działce. Ostatecznie, wybór miejsca zamieszkania jest z reguły sumą plusów i minusów – pewnym kompromisem na jaki zgadzamy się pójść. Inaczej wygląda sprawa, gdy szukamy apartamentu letniskowego zagranicą. Wtedy liczą się dla nas przede wszystkim udogodnienia samego lokalu. Przedstawiamy, jakie zalety mają domy Costa Blanca oraz domy Costa Del Sol.

Co oferują domy Costa Blanca?

Costa Blanca, czyli Białe Wybrzeże należy do grupy najpopularniejszych regionów turystycznych w Hiszpanii. Kusi przede wszystkim długą linią brzegową (niemal 250 kilometrów) oraz piękna pogodą. Średnia temperatura w lipcu i sierpniu nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza w cieniu. W najgorętsze dni przekracza nawet 30 stopni Celsjusza. Chcąc kupić dom Costa Blanca masz pewność, że wakacje będą niemal bezdeszczowe. Szanse, że spadnie deszcz meteorolodzy wyliczają na 3-4%. Największym miastem w okolicy jest Alicante, które zachęca do odwiedzin nie tylko piaszczystymi plażami. Costa Blanca to również moc innych atrakcji. Dwie z nich znajdują się w położonym na północ mieście Benidorm. Aquapark Aqua Natura Waterpark, to 40000 m² wodnych atrakcji. A jeżeli chcemy odpocząć od wszechobecnej wody, możemy pójść do parku rozrywki Terra Mitica.

Czy warto zainwestować w domy Costa Del Sol?

Ponad pół tysiąca kilometrów na południowy-zachód od Costa Blanca znajduje się Costa Del Sol. Położony w Andaluzji niemal 200-kilometrowy pas ziemi. Warunki pogodowe, jak w całej Hiszpanii, są do siebie bardzo zbliżone. Jednak inne niż w Costa Blanca są możliwości wypoczynku. Jeżeli chcesz poznać ofertę domów w Costa del Sol sprawdź tutaj. Plaże nie mają wiele wspólnego z tymi z okolic Alicante i przypominają bardziej te z Chorwacji. Są to głównie plaże kamieniste, jednak i tam spotkać można piaszczyste. Mimo odmiennych warunków, region ten jest dobrym miejscem na kupno domu. To popularny kierunek dla wielu turystów, dzięki czemu bez trudu znajdziemy turystę-najemcę, któremu wynajmiemy naszą nieruchomość. Zwłaszcza, że bliskość Algeciras daje możliwość szybkiego przedostania się do Afryki na krótką wycieczkę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.