Dodatki do kampera — co ułatwi nam podróż?

Krzysztof Jagielski
17.02.2022
Wiele osób zastanawiając się nad podróżą kamperem obawia się o brak wystarczającego komfortu. Jest to całkowicie niesłuszne — wystarczy odpowiednio wyposażyć pojazd, aby móc cieszyć się komfortem podczas podróży. Lista rozpoczyna się od małych przedmiotów, które wystarczy zabrać z mieszkania, aż po duże urządzenia, do których konieczny jest odpowiedni montaż. Sprawdź, które z aspektów są wymagane w kamperze, a dzięki temu, podczas dokonywania zakupu lub korzystania z usług wypożyczalni samochodów kempingowych będziesz wiedział, na co zwrócić uwagę! Jeśli szukasz sprawdzonej wypożyczalni, zachęcamy do sprawdzenia oferty KamperSki, która działa na terenie Katowic i Krakowa.

Niemal jak w domu

Oprócz podstawowych przedmiotów, takich jak naczynia czy przyrządy do gotowania, warto wyposażyć samochód kempingowy w sprzęt, który służy nam w codziennym funkcjonowaniu. Jednym z nich jest kawiarka, która wzbogaca kawę o smak niczym z restauracji. Taki zastrzyk energii jest potrzebny w trakcie długich podróży, a napój prosto z kawiarki pozwoli nam doświadczyć doskonałego smaku. Jeśli już o udogodnieniach kuchennych mowa, do przyrządzania posiłków sprawdzi się również blender. Pozwoli to na przygotowanie prawdziwej uczty bez konieczności wychodzenia z pojazdu. Dla zwiększenia bezpieczeństwa warto zakupić sejf, dzięki czemu po opuszczenia kampera nie będziemy musieli martwić się o pozostawione w pojeździe przedmioty.

Urozmaicenie czasu dla dzieci

Jeżeli wybieramy się w podróż z dziećmi, należy zagwarantować im odpowiednią rozrywkę, aby podczas podróży lepiej spożytkować ich czas. Przede wszystkim warto zabrać ich ulubione zabawki. Warto dodać, że w samochodach kempingowych z wypożyczalni często można znaleźć przedmioty, które urozmaicą wycieczkę najmłodszym, takie jak kolorowanki, łamigłówki czy gry familijne. Niektóre pojazdy posiadają również telewizję, na której skorzystają nie tylko dzieci, ale również dorośli. Jeżeli w trakcie postoju dopadnie zmęczenie, będzie to doskonała alternatywa dla spędzenia czasu przeznaczonego na odpoczynek.

Wyposażenie na zimowe podróże

Zima jest zdecydowanie najbardziej wymagającą pora roku, biorąc pod uwagę podróżowanie. Nie oznacza to jednak, że mamy rezygnować z wycieczek — również tych z wykorzystaniem kampera. Podstawą, o której nie powinien zapominać żaden kierowca niezależnie od pojazdu, jest wymiana opon na zimowe. Przydatne są również łańcuchy śniegowe, które pozwalają na większą przyczepność ogumienia. Ich montaż nie jest skomplikowany i można go wykonać samodzielnie.

Oprócz podstawowego wyposażenia koniecznego podczas zimy warto zaopatrzyć się w dodatki, które zwiększą komfort w trakcie podróży. Jednym z nich jest mata izolacyjna, która ma za zadanie uchronić szyby przed mrozem. Sprawdzi się również sprzęt, który pomoże nam przetrwać trudne warunki panujące na zewnątrz — łopata śniegowa czy suszarki do butów narciarskich.

Klimatyzacja postojowa

Z największych zalet klimatyzacji postojowej można skorzystać przede wszystkim zimą, co pozwala na szybkie rozgrzanie pojazdu i odparowanie szyb. Funkcja ta dodatkowo oszczędza pracę silnika. Jest to dobre rozwiązanie, zwłaszcza patrząc na zapis w polskim prawie, który mówi o zakazie postoju pojazdu na włączonym silniku w terenie zabudowanym. Taki przepis wprowadza również coraz więcej parkingów w Europie. Przewiduje się, że za jakiś czas klimatyzacja postojowa może stać się obowiązkowym wyposażeniem każdego pojazdu.

Klimatyzacja postojowa postrzegana jest jako dodatek, na której zakup mogą sobie pozwolić tylko zamożne osoby. Od jakiegoś czasu akcesorium to mocno się rozpowszechniło, co jest zauważane również wśród wypożyczalni samochodów kempingowych. Skorzystanie z możliwości wynajmu pojazdu pozwoli nam cieszyć się z dodatków luksusów bez konieczności wydawania dużej sumy pieniędzy.

Dodatkowa energia

Energia w samochodach kempingowych najczęściej pobierana jest z akumulatorów — rozruchowego (używany przede wszystkim do pracy silnika) oraz zasilającego (niezbędny do urządzeń działających w pojeździe). Aby usprawnić proces dostarczania energii do pojazdu, warto zainwestować w dodatkowe rozwiązania w postaci panelów słonecznych. Jest to ekologiczne rozwiązanie, które montowane jest na dachu. Dzięki temu doładowuje akumulatory zasilające, zwiększając tym samym ich wydajność.

A co poza tym?

Opisane powyżej akcesoria i urządzenia są dodatkiem i bez nich podróż również może się odbyć (jednak nie będzie aż tak komfortowa). Zanim jednak wyposażymy w nie pojazd, nie można zapomnieć o niezbędnych przedmiotach, które zaspokoją nasze podstawowe potrzeby. Jeżeli nie posiadamy własnego pojazdu, warto zastanowić się nad skorzystaniem z wypożyczalni samochodów kempingowych. Zastaniemy już kampery w pełni wyposażone — również w dodatki zwiększające komfort użytkowania. Jeżeli mieszkasz na terenie Katowic, Krakowa lub okolicznych miejscowości, zapraszamy do skorzystania z usług wypożyczalni samochodów kempingowych Kamperski — z chęcią zabierzemy Cię w daleką podróż!

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.