Deska potwór, czyli Aqua Marina Monster - sup dla rodziny

Jerzy Biernacki
13.10.2021

Pływanie na sup deskach stało się tak popularne, iż na uprawianie takiej aktywności wodnej decydują się nie tylko pojedyncze osoby, ale też całe rodziny. I trudno się temu dziwić, gdyż spędzanie wolnego czasu w taki sposób to nie tylko świetna zabawa i relaks, ale też wzmacnianie całego ciała oraz ćwiczenie równowagi i stabilności. Jednak do uprawiania tego sportu większą ilością osób niezbędna jest odpowiednia deska. Tutaj na pomoc przychodzi marka Aqua Marina, która tworzy deski o bardzo dobrej jakości. Jednym z jej kultowych produktów jest Aqua Marina Monster, która powróciła do oferty firmy w 2021 roku. Jest to deska rodzinna, która zadowoli zarówno profesjonalistów, jak i amatorów stawiających w tym sporcie dopiero pierwsze kroki.

Aqua Marina Monster — technologia

Deska sup Aqua Marina Monster to najlepszy wybór dla rodzin, które chcą uprawiać swój ulubiony sport na sprzęcie najwyższej jakości. Deska tej marki jest nie tylko sztywna i stabilna, ale także dosyć szybka i zwrotna. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii Light Drop Stitch, która bardzo często jest wykorzystywana w produkcji desek sup.

Zastosowanie tej technologii umożliwia połączenie ze sobą górnej i dolnej części deski za pomocą włókien poliestrowych, które tworzą coś na wzór stelaża odpowiadającego za sztywność i stabilność deski. Dodatkowo Aqua Marina Monster jest wzmocniona na obwodzie materiałem PCV, który nie tylko jeszcze bardziej wzmacnia deskę, ale także zapobiega różnorodnym uszkodzeniom mechanicznym.

Diamentowy footpad umieszczony na górze deski zapobiega ślizganiu się stóp, co sprawia, iż utrzymanie równowagi i stabilnej postawy jest niezwykle łatwe. Zatem cała technologia zastosowana do produkcji deski ma za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa, wygody i komfortu pływania.

Specyfikacja deski Aqua Marina Monster

Deska Aqua Marina Monster to niewątpliwy lider wśród rodzinnych desek sup. Niemały wpływ ma na to jej specyfikacja, która zapewnia bezpieczne i komfortowe pływanie. "Potwór" tej marki to:

 • 366 centymetrów długości
 • 84 centymetrów szerokości
 • 15 centymetrów wysokości
 • 10 kilogramów wagi
 • 380 litrów wyporności
 • 170 kilogramów obciążenia

Takie parametry deski sup to gwarancja stabilności, bezpieczeństwa i wygody. I chociaż Aqua Marina Monster jest nieco wolniejsza od swojej poprzedniczki tej samej marki, to jednak wciąż zachowuje w tym zakresie niezłe parametry. Ten rodzaj deski doskonale sprawdzi się do pływania rekreacyjnego, a spora wartość obciążenia umożliwia zabranie całkiem ciężkiego bagażu lub pływanie w dzieckiem bądź drugą osobą dorosłą.

Wyposażenie deski sup marki Aqua Marina

Aqua Marina Monster — oprócz świetnej specyfikacji i zastosowania nowoczesnych technologii — ma jeszcze inne zalety. Jedną z nich jest bogate wyposażenie, która także wpływa na wysoką jakość deski. Standardowe wyposażenie Aqua Marina Monster to:

 • łatka dodatkowo uszczelniająca zawór
 • bagażnik stworzony z linek
 • uchwyty do siedziska (umożliwiające zamocowanie na przykład oparcia kajakowego)
 • rączka do przenoszenia sup deski (jest wytrzymała i trwała, a dodatkowo umieszczona na środku deski, co ułatwia jej transportowanie)
 • statecznik slide-in, który umożliwia dobre trzymanie kierunku (jest prosty i szybki w montażu)

Oprócz tego na wyposażeniu deski Aqua Marina Monster w wielu przypadkach znajduje się zestaw naprawczy, wodoszczelny worek żeglarski, wodoodporne etui, wiosło z regulacją długości, pompka, smycz czy plecak. Z takim wyposażeniem każda wyprawa na desce sup będzie bezpieczna i udana. 

Rodzinna deska sup Aqua Marina Monster to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które chcą uprawiać ten sport w większym gronie. Dobre parametry deski, jej specyfikacja i wyposażenie zapewniają dobrą rozrywkę nie tylko dla doświadczonych amatorów tego sportu, ale także dla tych, którzy stawiają w nim swoje pierwsze kroki. A pozytywne opinie na temat deski potwierdzają jej wysoką jakość, uniwersalność i wszechstronność.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.