Czarter jachtów na Mazurach

Mateusz Rąbalski
09.05.2020

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to idealne miejsce na spędzenie urlopu, zarówno dla osób, które potrzebują odpoczynku jak i dla fascynatów sportów wodnych. Wybierasz się na szalone wakacje z przyjaciółmi lub rodziną? A może chcesz w samotności podziwiać przyrodę lub chcesz po prostu podszkolić swoje umiejętności żeglarskie?

Odwiedź stronę  href="https://czarter4u.pl,">czarter4u.pl - znajdziesz tam wszelkie niezbędne informacje na temat czarteru jachtów. Taki sposób spędzenia wolnego czasu przyniesie wiele radości oraz pięknych wspomnień.

Jeżeli już zdecydujemy się na czarter jachtu, mamy o wyboru kilka modeli. Dodatkowo warto wspomnieć, że wszystkie dostępne jachty zostały zaprojektowane i wybudowane w stoczni Northman Węgorzewo, której łodzie żaglowe zdobywają uznanie na całym świecie.

Jachty jakie proponuje nam czarter4u.pl to modele Maxus 26 Najemnik, Maxus 28 Partyzant oraz Maxus 28 Autsajder.

Jeżeli chodzi o model Maxus 26, jest to nowoczesny jacht linii evo. Zaprojektowany w ciekawy sposób, posiadający rozwiązania podobno do tych na jachtach typowo morskich. Komfortowy, stylowy, a jednocześnie prosty w obsłudze i bezpieczny.

Jachty Maxus 28 Partyzant i Autsajder wyróżniają się funkcjonalnym wnętrzem, bezpieczeństwem oraz posiadają w pełni urządzony kambuz oraz wygodną kabinę na wc i WI-FI. Wszystkie jachty posiadają 8 koi oraz wyposażone są w lodówkę i mają dostęp do ciepłej wody. Wnętrza jachtów zostały zabezpieczone przed dostawaniem się do niego deszczu. Oprócz imponującego i wyposażenia, Maxus 28 są także jednymi z najszybszych mazurskich jachtów, przeznaczonymi dla żeglarzy z zacięciem regatowym.

Port w którym znajdują się jachty, usytuowany jest  nad Zatoką Tracz, łączącą kanał Łuczański z jeziorem Kisajno w Giżycku. To strategiczna baza wypadowa zarówno na północny jak i południowy szlak.

Jeżeli wybraliśmy już odpowiedni dla naszych potrzeb jacht, pozostaje nam opracowanie planu żeglugi. Podziwianie lądu z innej perspektywy może być bardzo ciekawym doświadczeniem i pomoże nam pokonać lenistwo i codzienną nudę. Aby tego dokonać, mamy do wyboru kilka tras, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby pokusić się o przepłynięcie ich wszystkich. Pierwsza propozycja to odcinek Giżycko – Węgorzewo. Podróż rozpoczyna się Kanałem Giżyckim i prowadzi trasą przez zespół  jezior określanych wspólnie jako jezioro Mamry. Warto wybrać tę trasę z uwagi na znajdujący się po drodze most obrotowy Końcowy odcinek prowadzi nas do Węgorzewa, które może pochwalić się niesamowicie czystą woda oraz piękną przyrodą.

Inna propozycja to trasa Mikołajki - Ruciane-Nida. Szlak prowadzi przez Jezioro Mikołajskie oraz Jezioro Bełdany. Jest to bardzo malowniczy odcinek, gdyż brzegi Jeziora Bełdany są porośnięte lasami Puszczy Piskiej. Pamiętać należy także, że cały obszar jeziora wchodzi w obręb Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Nad jeziorem Bełdany zlokalizowany jest Ośrodek Turystyki Wodnej PTTK w Kamieniu oraz liczne ośrodki wypoczynkowe. Dodatkową atrakcją podczas podróży będzie także wpłynięcie na największe polskie jezioro – Śniardwy, którego powierzchnia to 113,4 km².

Niekiedy warto zrezygnować z typowego wypoczynku i słodkiego lenistwa. Czarter jachtu to właśnie taki niecodzienny sposób na spędzenie wolnego czasu. Dodatkowo jeżeli na taki pomysł przystaną nasi przyjaciele, z pewnością będzie to dla wszystkich niezapomniana przygoda.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.