Wakacje samochodem? Świetny pomysł! Poznaj najważniejsze zalety turystyki samochodowej

Krzysztof Jagielski
09.08.2023

Z badania przeprowadzonego przez jedno z towarzystw ubezpieczeniowych wynika, że w 2023 roku na wakacje wybierze się nawet 20 milionów Polaków, z czego 11 milionów chce zostać w kraju. Spośród wielu środków lokomocji wciąż bardzo chętnie stawiamy na samochód i to nawet planując podróże w odległe zakątki Europy. Turystyka samochodowa ma wiele zalet, które doceniają nie tylko rodziny z dziećmi, ale też pary czy paczki znajomych. O tym, dlaczego warto wybrać się na wakacje samochodem, przeczytasz w naszym artykule.

Swoboda podróżowania

Najważniejszą zaletą wybrania się na wakacje samochodem jest zachowanie pełnej swobody czy to w wyborze kierunku podróży, czy trasy dojazdu. To kierowca i pasażerowie decydują, gdzie i kiedy się zatrzymać, gdzie zjeść posiłek, czy „zrobić” trasę na raz, czy z noclegiem etc.

Nie zapominajmy również, że w Polsce oraz w innych atrakcyjnych turystycznie krajach Europy, wciąż są miejsca, do których nie da się ot tak dostać czy to samolotem czy pociągiem. Samochód daje tutaj znacznie większe możliwości, gwarantując dojechanie w praktycznie dowolne miejsce.

Warto również dodać, że decydując się na wakacje samochodem, możemy przebierać w ofertach noclegowych – od pól namiotowych, przez rodzinne campingi, aż po pensjonaty, prywatne kwatery i wysokiej klasy hotele.

Wakacje samochodem to idealna opcja dla lubiących zwiedzanie

Jeśli podczas wakacji chcesz nie tylko naładować baterie, ale też zwiedzić jak najwięcej pięknych miejsc, zabytków itd., to wyjazd samochodem jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Auto daje ten komfort, że w każdej chwili można dojechać nim gdzie się tylko chce i kiedy się chce.

Pod tym względem wakacje samochodem organizowane na własną rękę są o wiele wygodniejsze niż np. zorganizowana wycieczka, gdzie to przewodnik narzuca tempo zwiedzania, co na pewno nie będzie odpowiadać osobom ceniącym sobie niezależność.

Najlepszy sposób na aktywny wypoczynek

Choć samolot pozostaje najszybszym środkiem transportu, to wcale nie jest najwygodniejszy – a już na pewno nie dla osób, które planują zabrać ze sobą mnóstwo sprzętu sportowego. Jeśli na urlopie chcesz np. pływać na własnym SUP-ie czy jeździć własnym rowerem, to w zasadzie podróż samochodem jest jedyną dostępną opcją.

Podobnie jest w przypadku rodzin z dziećmi, które zwyczajowo zabierają ze sobą mnóstwo bagaży. Decydując się na wakacje samochodem nie trzeba się ograniczać limitami narzucanymi przez linie lotnicze, ponieważ mamy do dyspozycji cały bagażnik, a w razie potrzeby jeszcze kufer dachowy.

Urlop na własnych warunkach

Zgoda: dojazd na wakacje samochodem może być dość męczący i czasochłonny, szczególnie wybierając się np. do Włoch czy Chorwacji. Z drugiej jednak strony jest to zdecydowanie najlepszy wybór dla osób, które lubią organizować wszystko na własną rękę, kompletnie nie wyobrażają sobie spędzenia całego urlopu w hotelu all inclusive, nie chcą ograniczać się sztywnym programem wycieczki, są spontaniczne i zdarza się im zmieniać plany nawet na ostatnią chwilę.

Nie masz własnego auta? Wynajmij je

Dla wielu osób barierą w wybraniu się na wakacje samochodem jest to, że albo nie mają własnego auta, albo jego kondycja techniczna pozostawia sporo do życzenia, przez co dalekie eskapady po prostu nie wchodzą w grę. Tutaj można liczyć na pomoc wypożyczalni oferujących wynajem samochodu na wakacje: https://comfortcar.pl/blog/aktualnosci/samochodem-z-wypozyczalni-na-wakacje-czy-warto/

Wynajęcie auta, najlepiej bez limitu kilometrów i bez kaucji zabezpieczającej, to bardzo wygodne rozwiązanie. Korzystamy ze wszystkich zalet podróżowania samochodem, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów zakupu pojazdu czy przygotowania go do trasy. W dodatku ceny wynajmu, zwłaszcza przy dłuższym wypożyczeniu, są naprawdę atrakcyjne – zaczynają się już od 59 zł za dobę.

Obszerną ofertę samochodów na wynajem krótko, średnio i długoterminowy, od typowo miejskich modeli, aż po rodzinne SUV-y i luksusowe auta zapewniające maksimum komfortu w dalekiej trasie, ma wypożyczalnia Comfort Car. Szczegóły znajdziesz na stronie https://comfortcar.pl/.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie