Safari w Tanzanii: kiedy najlepiej się wybrać?

Andrzej Winnicki
09.05.2023

Tanzania to doskonały wybór dla osób szukających destynacji, która oferuje aktywny wypoczynek i piękne otoczenie. Tanzania od dawna jest ulubionym miejscem wśród podróżników, którzy lubią nie tylko wypoczywać na plażach, ale także zwiedzać kraj i jego piękne zabytki. 

Tanzania to miejsce, które pozostawi po sobie niezapomniane wspomnienia. Panujący tam klimat sprawia, że niemal przez cały rok jest tam idealnie. W jakim sezonie najlepiej odwiedzić ten kraj?

Co to jest SAFARI?

Safari to w zasadzie wyprawy myśliwskie na egzotyczne zwierzęta. Przez wiele lat takie było znaczenie tego terminu. Dziś safari jest najczęściej używane do opisania wypraw karawanowych w krajach afrykańskich. Jest to zazwyczaj zorganizowany wypoczynek. Jest to, jak można się spodziewać, forma zorganizowanych wakacji. Mamy tu na myśli zarówno faunę, jak i florę. 

Nie ulega wątpliwości, że dla większości turystów główną atrakcją są zwierzęta. Na safari, w zależności od pory roku, mogą pojawić się takie zwierzęta jak żyrafy czy hipopotamy. Dużą uwagę przyciągają również lwy i gepardy. Wiele osób nie jest pewnych, czy bezpiecznie jest wybrać się na wycieczkę z przyczepą kempingową. Jeśli safari jest dobrze zorganizowane, prawdopodobnie nie dojdzie do nieprzewidzianych incydentów. 

Turyści, którzy biorą udział w wycieczkach karawanowych muszą zachować ostrożność. Należy okazać szacunek i uznanie dla otaczającej przyrody. Nie powinno się podchodzić do zwierząt, ponieważ ich reakcje mogą być nieprzewidywalne.

Safari w Tanzanii: gdzie się wybrać?

Safari w Tanzanii organizowane są w kilku parkach narodowych. Na południu i południowym zachodzie kraju można odwiedzić Park Narodowy Ruaha, Mikumi i Katavi. Na północy Tanzanii skoncentrujemy się na tych najczęściej odwiedzanych: Parku Narodowym Serengeti i Kraterze Ngorongoro.

Jaki jest koszt safari do Tanzanii?

Koszt organizacji safari jest w Tanzanii wysoki. Wynika to z opłat za kempingi lub ośrodki wypoczynkowe oraz za wstęp do parków narodowych. Za wstęp do Parku Narodowego Serengeti trzeba będzie zapłacić 70$ za dzień lub osobę. Wstęp do Ngorongoro to 60$. Dodatkowa jest też opłata za jeepa w wysokości 270$. Koszt noclegu w parku to około 30 USD. Publiczne kempingi w Parku Serengeti kosztują 30 USD od osoby, a w Ngorongoro 40 USD.

Jak zaplanować swoją podróż?

Wycieczkę na safari w Tanzanii należy dokładnie zaplanować, jeśli chce się doświadczyć dreszczyku emocji w afrykańskim buszu. Nie należy wybierać się na wyprawę karawaną na własną rękę. Jest to nie tylko niebezpieczne, ale także często niemożliwe. 

Skorzystaj z usług profesjonalnej organizacji safari. Tanzania Advisor jest jednym z przykładów. Pomoże Ci ona znaleźć najlepsze połączenia lotnicze. Należy pamiętać, że ceny biletów mogą się różnić nawet o kilka tysięcy złotych. Konieczna będzie wcześniejsza rejestracja. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: https://tanzaniaadvisor.com/safari-tanzania/.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie