Co warto zwiedzić i zobaczyć w Holandii

Antoni Kwapisz
29.09.2023

Holandia to piękny, położony nad morzem kraj. Zwany jest on Niderlandami. Gdy myślimy o wakacjach, na pierwszą myśl przychodzą nam takie kraje jak Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Grecja.

Jednak Holandia z pewnością jest na tyle urokliwa, że warto spędzić w niej wczasy. Znaleźć w niej można wiele wspaniałych zabytków, a także piękne obszary naturalne. Jakie są najlepsze kierunki na wakacje w Holandii? Ile kosztują najtańsze noclegi w Holandii? Tego wszystkiego dowiesz się z niniejszego artykułu.

Atrakcje w Amsterdamie

Doskonałym sposobem na zobaczenie Amsterdamu jest wycieczka rowerowa lub rejs po amsterdamskich kanałach. Kanały w tym mieście naprawdę robią wrażenie. Z kanałami wiąże się oczywiście istnieniu wielu mostów, które wyglądają bardzo malowniczo.

Zdecydowanie warto w Amsterdamie zobaczyć wiatraki, których jest tam osiem. Jest możliwość zwiedzenia wiatraku Molen van Sloten. Pozostałe oglądać można tylko z zewnątrz.

W Amsterdamie warto przyjrzeć się wspaniałym kamienicom. Są one, z racji podmokłego terenu, często nieco krzywe, robi to niesamowite wrażenie. Kamienice w Amsterdamie są zazwyczaj wąskie i wysokie.

Będąc w Amsterdamie, koniecznie trzeba odwiedzić Dzielnicę Muzeów - znajdziesz tam podziwiane przez wszystkich dzieła sztuki, m,in. Vincenta van Gogha czy Rembrandta van Rijn. Amsterdam obfituje również w różne pomniejsze, często ciekawe i dziwaczne muzea (np. sera czy erotyki).

Innym obowiązkowym miejscem jest Plac Dam oraz Pałac Królewski. Plac Dam nieustannie tętni życiem. Umieszczony przy nim Pałac Królewski robi naprawdę duże wrażenie.

Jeśli jesteśmy w Amsterdamie z dziećmi, warto wybrać się do NEMO Science Museum. To muzeum nauki zaskoczy Cię różnymi ciekawymi eksperymentami.

Atrakcje w Rotterdamie

W Rotterdamie warto wybrać się na punkt widokowy Euromast, by zobaczyć z oddali most imienia Erazma z Rotterdamu oraz drapacze chmur.

Godną zobaczenia jest Markthal - hala targowa o bardzo ciekawej architekturze.

Będąc w Rotterdamie, trzeba zajrzeć do Muzeum Boijmans Van Beuningen - tam znajdziesz dzieła Vincenta van Gogha, Rembrandta van Rijn czy Rubensa. To z pewnością jedno z najważniejszych muzeów w Holandii.

Warto zobaczyć Muzeum Morskie - znajduje się tam najstarszy zachowany model statku w Europie.

Jeśli przybyliśmy do Rotterdamu z dziećmi, z pewnością warto zabrać je do niezwykłego Ogrodu zoologicznego i do Oceanarium.

W Rotterdamie trzeba zobaczyć ponad stuletni imponujący Ratusz.

Jeśli chodzi o budownictwo sakralne, warto odwiedzić Kościół św.Wawrzyńca. Jest to świątynia protestancka, która powstała pomiędzy XV a XVI stuleciem. Wykonana została z kamienia. Jest to budowla pozostała po średniowiecznym Rotterdamie.

W Rotterdamie znajduje się wiele ciekawych pomników, m.in. pomnik ropy Cascade czy pomnik Rozdarte Miasto.

Atrakcje w Hadze

W Holandii koniecznie trzeba się przejść do Królewskiej Galerii Malarstwa, gdzie czekać na Ciebie będą znane na całym świecie obrazy, np. "Dziewczyna z perłą" Johannesa Vermeera.

Inne polecane miejsce to Muzeum M.C. Eschera. Tam znajdziemy różne dzieła, które bazują m.in. na złudzeniach optycznych.

W Hadze warta zobaczenia jest również Panorama Mesdaga.

Warto odwiedzić Kościół Sint-Jacobskerk - wyjątkowa gotycką świątynię. Na wieży znajduje się punkt widokowy, z którego doskonale widać Hagę.

Pałac Pokoju jest siedzibą Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Wygląda on naprawdę okazale.

Nie można przegapić okazji do wybrania się nad morze - to możemy zrobić w dzielnicy Scheveningen.

Będać w Hadze, z pewnością warto zobaczyć Pałac Noordeinde - czyli klasycystyczny pałac królewski.

W Hadze bardzo znany jest pomnik Wilhelma II, pod którym warto zrobić sobie zdjęcie.

Noclegi w Holandii

Ile kosztują hotele w Holandii? W Amsterdamie za łóżko w pokoju wieloosobowym w hostelu zapłacisz przeważnie 200-250 zł, choć zdarzają się oferty poniżej 200 zł. Za najtańszy pokój jednoosobowy zapłacisz już 500 zł, choć ceny zazwyczaj są wyższe. Zdarzają się jednak oferty nieco powyżej 400 zł - ale trzeba mieć nieco szczęścia, by je odnaleźć. W Rotterdamie za łóżko w pokoju wieloosobowym zapłacisz mniej niż w Amsterdamie - takie łóżko znaleźć możesz już w cenie 140 zł. Za pokój jednoosobowy zapłacić już możesz pomiędzy 300 a 400 zł, choć ceny zazwyczaj są wyższe. W Hadze sytuacja wygląda podobnie, jak w Rotterdamie. Hoteli w Holandii jest naprawdę wiele i każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie.

Podsumowanie

Wczasy w Holandii to niezapomniane przeżycie. Kraj ten obfituje w mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzania, w tym w jedne z najważniejszych muzeów w Europie. Holandia znakomita jest na samotniczą wyprawę, na podróż z dziećmi czy na przejażdżkę z przyjaciółmi. Świetna zabawa gwarantowana! Wakacje w Holandii oznaczają wspaniałe wspomnienia na całe życie. Takie miasta jak Amsterdam, Rotterdam i Haga to wspaniałe kierunki podróży. Hotele w Holandii są w całkiem przystępnych cenach, zwłaszcza jeśli chodzi o miejsce w pokoju wieloosobowym. Warto wybrać się do Holandii i zaznać tamtejszego niezwykłego klimatu.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie