Australia- wycieczki jedyne w swoim rodzaju

Piotr Kowalczyk
27.11.2023

Australia jest uważana za jedno z najbardziej intrygujących i barwnych miejsc świata. Liczna atrakcji, jakie czekają tu na przyjezdnych, jest wręcz zadziwiająca. W Australii coś ciekawego dla siebie znajdą zarówno miłośnicy obcowania z przyrodą, jak i pasjonaci egzotycznych kultur. 

Australia – wycieczki, które zapierają dech w piersiach

Mówiąc o Australii, nie sposób nie wspomnieć o Uluru, znanym jako Ayers Rock. Jest to ogromna skała o czerwonym zabarwieniu, uważana przez tutejszą ludność aborygeńską za święte miejsce. Uluru znane jest z mitologii, stanowi centrum aborygeńskiej kultury. W zależności od kąta padania światła, Uluru zmienia swój kolor, co jest zjawiskiem jedynym w swoim rodzaju. 

Tym, co przyciąga do Australii miłośników nurkowania, jest Wielka Rafa Koralowa w Queensland. To jeden z największych cudów natury, jakie można zobaczyć na świecie na własne oczy. Pasjonaci nurkowania zjeżdżają z tu z całego świata, by na własne oczy zobaczyć Wielką Rafę Koralową, która zapiera dech w piersiach. Niezwykle popularna jest także Zatoka Rekina, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Great Ocean Road – gratka dla zmotoryzowanych

Great Ocean Road to jedna z najbardziej malowniczych tras na świecie, a z pewnością jedna z najbardziej spektakularnych dróg w Australii. Została zbudowana jako pomnik ku czci żołnierzy, którzy zginęli podczas I wojny światowej. Prace budowlane rozpoczęły się w 1919 roku, a droga została ukończona w 1932 roku. Wiedzie wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża kraju. Jednym z najbardziej znanych punktów na trasie są „The Twelve Apostles” (Dwanaście Apostołów) – imponujące formacje skalne powstałe w wyniku działania erozji morskiej. Cała trasa charakteryzuje się spektakularnymi formacjami skalnymi, które są efektem działań wiatru i fal Oceanu Południowego na klify i wybrzeże. Podczas podróży można spotkać różnorodne gatunki zwierząt, takie jak koala, kangury, pingwiny czy lwy morskie. Great Ocean Road jest mekką dla miłośników surfingu. Plaże takie jak Bells Beach przyciągają surferów z całego świata, a na niektórych plażach odbywają się międzynarodowe zawody. Widoki na Ocean Południowy są niezapomniane, zwłaszcza o wschodzie i zachodzie słońca, kiedy kolory nieba i oceanu tworzą niezwykłe widowisko.

Co zwiedzić w południowo-zachodniej części kraju?

Południowo-zachodnia część Australii to obszar bogaty w różnorodne atrakcje, od malowniczych krajobrazów po fascynującą faunę i florę. Jednym z ciekawszych miejsc do zwiedzenia jest stolica Australii Zachodniej Perth. Jest to jedno z najbardziej izolowanych miast na świecie. Perth oferuje piękne plaże, np. Cottesloe Beach, a także kulturalne atrakcje, np. Galeria Sztuki Australii Zachodniej. Bardzo ciekawy jest także region Margaret River. Słynie on z winnic, jest doskonałym miejscem dla miłośników wina. Można tu oddać się degustacji, zwiedzać wspaniałe winnice i cieszyć się wyjątkowym i malowniczym krajobrazem. Miejscem, którego nie sposób pominąć jest most Tree Top Walk, zawieszony w Valley of Giants. 

Blue Mountains National Park

Park Narodowy Blue Mountains to miejsce, które zna każdy miłośnik egzotycznej fauny i flory. Można tu podziwiać niezwykłe widoki, wspaniałe wodospady i kaniony, których nie zobaczysz nigdzie indziej na świecie. Najpopularniejszą atrakcją tego miejsca są Trzy Siostry- ikoniczna formacja skalna, o której znana jest stara, aborygeńska legenda o tym, jak trzy siostry zostały zamienione w skały. Popularnym miejscem jest także Scenic World, umożliwiające turystom podziwianie niezwykłego piękna Blue Mountains z różnych perspektyw, np. z kolejki gondolowej czy kolejki linowej. 

Wszystkie te atrakcje możesz zobaczyć na własne oczy, rezerwując swoją wycieczkę tutaj: https://www.egzotyka.tv/nasze-kierunki/australia/.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie