Zwykłe hotele Cię nudzą? Sprawdź najbardziej niesamowite hotele na świecie!

Antoni Kwapisz
13.03.2017

Hotel kojarzy się z klasycznym budynkiem pełnym korytarzy i sztampowym wystrojem. Jeśli to Cię nudzi, możesz spędzić noc w znacznie ciekawszych okolicznościach. Pod jednym warunkiem – musisz mieć odpowiednio gruby portfel. Branża hotelarska od dawna stara się spełniać najbardziej wysublimowane zachcianki gości. Na świecie są hotele, które urzekają swoim niecodziennym wyglądem. Poznaj te najbardziej niesamowite.

Hotel na środku oceanu

Taki hotel powstał w Tanzanii i powszechnie jest zaliczany do grona najbardziej niezwykłych na świecie. Konkretnie chodzi o jeden pokój, który został zbudowany... na wodzie. Niewielki, ale bardzo luksusowy domek unosi się na falach Oceanu Indyjskiego w znacznej odległości od brzegu.

Goście mogą nurkować wprost z tarasu i podziwiać fantastyczny podwodny świat. Pod wodą znajduje się też sypialnia. Za ten luksus trzeba niestety zapłacić krocie.

Hotel z samolotu

Stare samoloty od dawna są przerabiane na restauracje czy muzea, ale osoby spragnione niezwykłych wrażeń mogą również pokusić się o spędzenie nocy w kabinie Boeinga. Na świecie są dwa takie hotele – w Sztokholmie i na Kostaryce.

Ten pierwszy mieści się w pobliżu lotniska, drugi natomiast jest stylizowany w taki sposób, aby sprawiał wrażenie, jakby rozbił się w gęstej dżungli. Noc w takich warunkach to niezapomniane przeżycie.

Hotel z klocków Lego

Taki obiekt powstał na terenie Legolandu – gigantycznego kompleksu w Danii, o którego odwiedzeniu marzy niejedno dziecko. Aby zafundować pociesze maksymalnie niezwykłe przeżycia warto spędzić noc w tamtejszym hotelu, który wygląda tak, jakby został zbudowany z klocków Lego.

Podobnie dużą atrakcją będzie spędzenie nocy w hotelu mieszczącym się na terenie Disneylandu. Tutaj niemal wszystkie elementy nawiązują do słynnych bajek amerykańskiej wytwórni i oczywiście uwielbianych przez dzieci postaci, jak Myszka Miki czy Kaczor Donald.

Noc w igloo

Spanie w lodowej jamie nie jest szczególnie przyjemne, ale w Finlandii powstał kompleks, który pozwala spędzić noc w luksusowym igloo. Obiekty są zbudowane ze szkła i stali, dzięki czemu po zmroku goście mogą wprost z łóżka podziwiać zorzę polarną i zmrożony świat (temperatury nierzadko spadają do -30 stopni Celsjusza). To gwarancja niezapomnianych przeżyć.

Na świecie nie brakuje hoteli przeznaczonych dla ludzi, którzy szukają nowych wrażeń. Szkoda tylko, że są to obiekty zarezerwowane wyłącznie dla osób z pokaźnym stanem konta.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.