Zalety spania w tanich hotelach

Marek Szydełko
22.02.2021

Hotel kojarzy się nam z miejscem, w którym można się zrelaksować, odpocząć po długiej podróży czy przyjemnie spędzić wakacyjny czas. Dlatego większość z nas rezerwując noclegi zwraca uwagę na klasę hotelu. Wiadomo, że im wyższy standard, tym głębiej trzeba sięgnąć do kieszeni. Tymczasem nie brakuje osób, które zupełnie świadomie zawsze wybierają tanie hotele. Jakie są zalety tego rozwiązania?

Więcej pieniędzy w budżecie wakacyjnym

Oszczędzając na noclegach można przeznaczyć więcej pieniędzy na to, co jest najważniejsze podczas podróżowania – zwiedzanie, poznawanie nowych smaków, zabawę. Hotel to tylko miejsce do spania. W czasie wakacji i tak spędzamy stosunkowo niewiele czasu w pokoju, dlatego w przypadku posiadania napiętego budżetu nie ma sensu przeznaczać lwiej jego części na noclegi. Wybieramy wtedy tańszy hotel, ale nie odmawiamy sobie np. wizyty w restauracji czy biletu wstępu na teren atrakcji turystycznej.

Tanie hotele często są dobrze zlokalizowane

To paradoks, ale w wielu miastach i miejscowościach turystycznych tak właśnie jest. Często to te najtańsze hotele znajdują się blisko najważniejszych atrakcji. Wynika to z faktu, iż dysponują ograniczoną powierzchnią i nie bardzo mają potencjał, aby zaspokoić wysublimowane gusta najbardziej wymagających gości. Wolą więc skupić się na pozyskiwaniu klientów, dla których ważniejsza jest bliskość atrakcji czy rozrywek.

Nie przepłacamy za usługi, z których i tak nie skorzystamy

Nie ma się co oszukiwać: wysokie ceny noclegów w dobrych hotelach wynikają również z tego, że obiekty muszą zapewnić gościom dostęp do kosztownych usług, jak prasowanie, pranie, restauracja z długą kartą dań etc. Jeśli z góry wiadomo, że i tak nie będziemy z tego wszystkiego korzystać, to po co za to przepłacać? Lepiej chyba będzie wybrać tańszy hotel bez tego typu udogodnień, za to dobrze zlokalizowany oraz dostępny na nieco chudszy portfel.

Większa swoboda

W drogich hotelach bardzo często obowiązują dość sztywne reguły zachowania, co można zrozumieć – w końcu goście płacący krocie za nocleg mają prawo oczekiwać spokoju i maksymalnego komfortu. Jeśli jednak nie ma to dla nas znaczenia, wolimy raczej zachowywać się spokojnie i otaczać ludźmi, którzy nie połknęli kija od szczotki, to tani hotel będzie lepszym wyborem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.