Z jakich usług dodatkowych możesz skorzystać w hotelowej recepcji?

Marek Szydełko
28.06.2021

Recepcja jest swego rodzaju centrum dowodzenia hotelem. To w niej goście powinni załatwiać wszystkie sprawy, uzyskując profesjonalną pomoc od pracowników danego obiektu. Czy jednak wiesz, że istnieje szereg usług dodatkowych, z jakich możesz skorzystać w hotelowej recepcji? Następnym razem koniecznie o nie zapytaj! Oto nasze propozycje.

Upgrade pokoju

Zadziwiające, jak niewielu gości pyta o możliwość bezpłatnego podwyższenia standardu pokoju. Jeśli w danym momencie obiekt nie jest mocno obłożony i dysponuje sporą liczbą wolnych pokoi, to pracownik recepcji może się do takiej prośby przychylić. W ten sposób za darmo zyskujemy możliwość spędzenia pobytu np. w apartamencie, zamiast w klasycznej dwójce.

Budzenie

Jeśli musisz wcześnie wstać, by nie spóźnić się na samolot, to koniecznie zamów w recepcji bezpłatną usługę budzenia. Pracownik zadzwoni do Twojego pokoju o umówionej godzinie i będzie to robić do skutku, czyli do momentu podniesienia przez Ciebie słuchawki.

Przechowanie bagażu

Jeśli zjawiłeś się w hotelu przed godziną meldowania lub musisz opuścić już pokój, ale Twój lot jest dopiero za kilka godzin, to zawsze warto poprosić recepcjonistę o możliwość zostawienia bagaży w przechowalni. Nie powinno być z tym żadnego problemu. W tym czasie możesz komfortowo pozwiedzać okolicę czy pójść na obiad, nie męcząc się z dźwiganiem walizek.

Depozyt

Jeśli podróżujesz z kompletem dokumentów oraz sporą ilością gotówki i biżuterii, to dobrym pomysłem będzie przekazanie tych rzeczy w depozyt. Z takiej usługi również można skorzystać w hotelowej recepcji (oczywiście tylko w obiektach dobrej klasy). Sejf w recepcji jest mimo wszystko dużo bezpieczniejszą opcją, niż przechowywanie cennych dokumentów i przedmiotów w hotelowym pokoju.

Zamówienie taksówki

To standardowa usługa, z której można skorzystać w każdej recepcji hotelowej. Jeśli nie chcesz jechać np. Uberem, to poproś o zamówienie taksówki recepcjonistę, który znajdzie Ci najtańszą korporację. Nie będziesz też musiał sam tłumaczyć, jak kierowca ma dojechać do hotelu.

Sprawdzenie dostępnych połączeń

Jeśli jesteś w hotelu tylko tranzytem i musisz dostać się do innego miasta czy kraju, to możesz poprosić w recepcji o ustalenie dostępnych połączeń lotniczych czy kolejowych. Taka usługa z reguły jest Świadczona bezpłatnie, a zaoszczędzi Ci mnóstwo czasu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.