Wyposażenie łazienki w pokoju hotelowym: czego nie może w niej zabraknąć?

Piotr Kowalczyk
21.08.2020

Obecnie standardem w każdym hotelu jest wynajmowanie gościom pokojów z własnymi łazienkami. Goście tego oczekują, bo to daje komfort i poczucie intymności. Pamiętajmy natomiast, że ocena klasy pokoju jest w dużej mierze uzależniona właśnie od łazienki, a konkretnie jej wystroju oraz wyposażenia. Tutaj nie ma miejsca na przypadkowe działania, półśrodki czy przesadne oszczędzanie. Jakiego wyposażenia nie może więc zabraknąć w łazience w pokoju hotelowym?

Prysznic

Dlaczego nie wanna? Ponieważ w łazience w pokoju hotelowym z reguły nie ma na nią miejsca. Na upartego oczywiście dałoby się ją zmieścić, ale z pewnością odbiłoby się to na funkcjonalności łazienki i byłoby w niej za ciasno. Poza tym większość gości preferuje prysznic z uwagi na oszczędność czasu.

Estetyczne wykończenie ścian

Nie muszą, a wręcz nie powinny to być tylko płytki! Obecnie obowiązuje trend, zgodnie z którym łazienka powinna stanowić przedłużenie pokoju hotelowego. Dlatego nie trzeba się bać zastosowania na ścianach farb o podwyższonej odporności na wilgoć czy szklanych paneli.

Strefa umywalkowa

Musi być bardzo wygodna w użytkowaniu, dlatego umywalka powinna być na tyle duża, aby bez problemu dało się ustawić na niej szczoteczki do zębów i kilka przyborów kosmetycznych. Nad umywalką oczywiście umieszczamy lustro z osobnym oświetleniem.

Wieszaki na ręczniki

Co najmniej jeden wieszak musi się znaleźć tuż przy drzwiach prysznicowych, a drugi przy umywalce. Liczba wieszaków oczywiście zależy od tego, ilu osobowy jest pokój.

Grzejnik z dodatkową grzałką

Dodatkowa grzałka przyda się latem, kiedy goście będą chcieli szybko wysuszyć sobie ubrania czy ręczniki. W sezonie grzewczym oczywiście załatwi to ogrzewania i wówczas grzałka nie będzie użytkowana.

Suszarka do włosów

Na pewno doceni ją niejedna kobieta. Koszt zakupu suszarki do łazienki hotelowej nie jest wysoki, a to miły akcent, który może wpłynąć na podwyższenie oceny hotelu wystawionej przez gościa w Internecie.

Mechaniczna wentylacja

Jest niezbędna, ponieważ dzięki niej można łatwiej utrzymać optymalną wilgotność w łazience, jak również pozbyć się z niej nieprzyjemnych zapachów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie