TOP 10 najdroższych hoteli świata. Stać Cię na choć jedną noc?

Mateusz Rąbalski
26.12.2015

Odrobina luksusu należy się każdemu, przynajmniej raz w życiu. Jeśli chcecie, aby było to więcej niż odrobina, to koniecznie zaplanujcie pobyt w jednym z najdroższych hoteli świata. Ten ranking oczywiście regularnie się zmienia, ale przytoczone przez nas przykłady prawdziwych, flagowych symboli hotelowego przepychu, zawsze się w tego typu zestawieniach znajdują. Łapcie się za portfele i czytajcie.

  1. Marina Bay Sands – na początek zabieramy Was do bardzo znanego obiektu położonego w Singapurze. Jego charakterystyczna architektura z basenem na dachu zapiera dech, ale spędzić noc mogą w nim tylko osoby bardzo zamożne. Noc kosztuje tu od około 1.500 złotych za najskromniejszy pokój.
  2. Emirate Palace – zachwycający przepychem obiekt w Abu-Dabi wymyka się wszelkim ocenom. Dlatego mówi się, że to jedyny 7-gwiazdkowy hotel na świecie. Obecnie należy do grupy Kempinski. Sama wartość budynku przekracza 3 miliardy dolarów.
  3. Grand Resort Lagonnis – ateński hotel rozpieszcza przede wszystkim znakomitą kuchnią, ale także przeróżnymi formami odpoczynku, aktywności i wszystkiego, czego tylko dusza zapragnie. Niestety, to perła dla wybranych, bo noc kosztuje tu średnio... 47.000 dolarów.
  4. Palms Casino Resort – hotel w Las Vegas, stolicy hazardu i wielkich fortun, bez wątpienia zasługuje na miano jednego z najdroższych na świecie. Za fantastyczny widok na miasto, dostęp do kasyna i wszelkich luksusów trzeba tu zapłacić – bagatela – około 36.000 dolarów za noc.
  5. Atlantis The Palm – bardzo znany hotel w Dubaju jest jedną z wizytówek tego niezwykłego miasta. Ocieka luksusem i dba o spełnianie wszelkich zachcianek swoich gości. Najtańszy pokój możemy tu wynająć za około 7.000 złotych za noc. Najdroższy? 52.000 złotówek.
  6. Town House Galerria – każdy, kto był w Mediolanie, na pewno odwiedził słynny pasaż ze sklepami najbardziej luksusowych marek. W tym samym miejscu znajduje się ów hotel. Po zakupach można spędzić w nim noc za około 5.000 dolarów.
  7. Conrad Rangali Hotel – kto nie marzy, aby choć raz zasmakować błogiego lenistwa na rajskich Malediwach? Jeśli Was na to stać, to koniecznie zaplanujcie pobyt w tym hotelu. Na tle poprzedników nie jest nawet przesadnie drogi – noc kosztuje tu nie więcej niż 5.000 złotych.
  8. Burj Al Arab – czy w naszym zestawieniu mogło zabraknąć tego symbolu luksusu i arabskiej prosperity? Najsłynniejszy hotel w Dubaju, w kształcie charakterystycznego żagla, jest miejską atrakcją samą w sobie. Za pobyt w apartamencie trzeba jednak zapłacić aż 23.000 złotych.
  9. Four Seasons – znana sieć zaprasza nas do swojego obiektu w Miami. Co ciekawe, choć bardzo drogi, to jednak jest dostępny na mniej głęboką kieszeń. Noc z widokiem na turkus oceanu i białe plaże Florydy kosztuje około 400 dolarów.
  10. Hotel Martinez – na koniec zabieramy Was do Cannes, gdzie jednym z najdroższych hoteli jest luksusowy Martinez. Noc kosztuje tu około 400 euro, ale w zamian możemy poczuć się jak prawdziwe gwiazdy.

Jeśli jeszcze nie doszliście do siebie i nadal kombinujecie, skąd wziąć takie pieniądze, to uspokajamy – większość spośród tych hoteli bazuje na swojej sławie, a podobną jakość usług nierzadko możemy znaleźć w dużo tańszych obiektach.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie