Szukasz hotelu w Krakowie? Sprawdź na co zwrócić uwagę

Andrzej Winnicki
11.12.2015

Mogłoby się wydawać, że znalezienie dobrej klasy hotelu w takim mieście jak Kraków jest niezwykle proste. To świetnie rozwijające się miejsce, które każdego roku gości tysiące turystów z całego świata ma bowiem bardzo dużą liczbę hoteli. Wystarczy wspomnieć, że jako jedyne miasto w naszym kraju Kraków dysponuje ponad stoma hotelami. Jest zatem w czym przebierać.

Wszelkiego rodzaju dane jedynie potwierdzają fakt, iż w Krakowie liczba działających hoteli jest po prostu imponująca. Ministerstwo Sportu i Turystyki, które regularnie tworzy bazę obiektów hotelowych, z końcem roku 2014 naliczyło ich w tym królewskim mieście aż 144. Również według obliczeń Głównego Urzędu Statystycznego, które są zwykle bardzo dokładne, w lipcu 2013 roku Kraków mógł się poszczycić aż 128 hotelami.

Kraków na tle innych miast

Wystarczy wspomnieć, że w stolicy naszego kraju w tym samym czasie funkcjonowało jedynie 68 hoteli, natomiast w Trójmieście oraz na obszarze całej Aglomeracji Śląskiej doliczono się ich 64. Nie ma zatem żadnych wątpliwości, że Kraków bije wszelkie rekordy pod tym względem. Daje to oczywiście niezwykle duże możliwości turystom odwiedzającym miasto, jednak wybór powinien być przemyślany.

Atrakcje miasta to nie wszystko

Bez wątpienia Kraków jest jednym z tych miast, które mają dużo do zaoferowania turystom, którzy zdecydują się tutaj spędzić swój wolny czas. Nawet jeżeli na taką wycieczkę wybieramy się samotnie, możemy mieć pewność, że znajdziemy tu mnóstwo niezwykłych atrakcji, na które może zabraknąć nam czasu. Warto jednak upewnić się, że dodatkowe udogodnienia czekają na nas również w wybranym hotelu.
Wiele osób lubi zaczynać dzień od jakiejś aktywności fizycznej, dlatego dobrze jeżeli hotel, w jakim się zatrzymamy posiada siłownię czy też basen. Jeśli natomiast wolimy ruch na świeżym powietrzu możemy również zorientować się czy hotel może nam wypożyczyć rower lub kijki do nordic-walkingu. A po całym dniu zwiedzania, prawdziwym rarytasem z pewnością będzie wizyta w saunie albo w hotelowym spa.

Oferty dla biznesmenów

Częste wyjazdy służbowe to jeden z obowiązków zapracowanych biznesmenów, którzy miasta takie jak Kraków odwiedzają nie po by je zwiedzać. Dlatego też, szukają oni miejsc im przyjaznych, w których wypełniając obowiązki zawodowe nie natkną się na jakiekolwiek problemy.
Osoby wybierające się w delegację, oczekują przede wszystkim wszelkiego rodzaju udogodnień, które pomogą im w pracy. Chodzi tutaj chociażby o dostęp do szybkiego Internetu bezprzewodowego, ale także sprzętów biurowych, takich jak drukarka, ksero czy skaner. Oprócz tego, udając się na spotkanie biznesowe chcą oni zadbać o nieskazitelny wygląd, dlatego żelazko i deska do prasowania w pokoju to podstawa. Dobrze również jeżeli na terenie hotelu lub w jego najbliższym sąsiedztwie znajduje się pralnia. Biznesmeni często też korzystają z możliwości budzenia przez pracowników recepcji o ustalonej porze, jak i z szybkiego wymeldowania.

Organizacja konferencji biznesowych

Organizacja wyjazdu w delegację dla większej liczby osób z konkretnej firmy musi zostać przeprowadzona wzorowo. Ważne jest przede wszystkim to, aby wszyscy uczestnicy konferencji czy też szkolenia zostali ulokowani w jednym hotelu. Oprócz tego, miejsce, które wybierzemy musi również posiadać odpowiednich rozmiarów salę konferencyjną. Organizacja spotkania w innym miejscu niż to, w którym znajdują się jego uczestnicy jest bowiem stratą cennego czasu.
Sala to jednak nie wszystko, ponieważ musi być ona również odpowiednio wyposażona. Typowe wymagania to oczywiście dostęp do bezprzewodowego Internetu, odpowiednie nagłośnienie, telewizory lub też ekrany multimedialne czy flipcharty. Warto także upewnić się, że hotel jest w stanie zapewnić catering dla określonej liczby osób.

Jednym z hoteli, które posiadają bogate zaplecze zarówno dla gości tradycyjnych jak i tych typowo biznesowych jest Hotel Conrad. Czterogwiazdkowy standard, lokalizacja w dobrze skomunikowanej okolicy blisko lotniska oraz centrum miasta sprawiają, że Conrad to bardzo trafny wybór jeśli chodzi o hotel w Krakowie. Ponadto, hotelowa restauracja oferuje smaczne dania kuchni polskiej i europejskiej. Specjały przygotowywane przez kucharzy z pewnością zaspokoją najbardziej wymagające podniebienia.

Lokalizacja

Lokalizacja hotelu to w każdym przypadku bardzo ważna kwestia podczas wyboru najlepszego hotelu. W przypadku większych spotkań czy też międzynarodowych konferencji jest to jednak często sprawa pierwszorzędna. Dojazd do hotelu nie może bowiem sprawiać gościom problemu, a parking powinien być gotowy na przyjęcia dużej liczby samochodów. Niezwykle istotna jest także odległość od lotniska, które jest na drugim miejscu w naszym kraju pod względem ilości obsługiwanych podróżnych. Warto sprawdzić czy hotele, którymi się interesujemy nie oferują darmowych transferów zarówno z lotniska jak i z powrotem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie