Święta w hotelu – 5 powodów, dla których warto się na to zdecydować

Andrzej Winnicki
24.04.2017

Dla jednych to konieczność, dla drugich kwestia wyboru. Święta w hotelu większości z nas nie kojarzą się z czymś przyjemnym, rodzinnym i wartym zapłacenia za to sporych pieniędzy. Mimo to coraz więcej osób świadomie decyduje się zrezygnować z uciążliwych przygotowań do świąt i na Boże Narodzenie lub Wielkanoc wybiera się do jakiegoś fajnego hotelu, by spędzić w nim kilka wolnych dni – także z rodziną. Uważasz, że to fatalny pomysł i deptanie tradycji? W takim razie poznaj 5 argumentów przemawiających za tym, aby jednak zmienić zdanie.

  1. Ogromna wygoda – gdzie jak gdzie, ale w dobrym hotelu na brak wygody narzekać nie można. Osoby, które przez cały rok gnieżdżą się w małym mieszkaniu, których dzieci korzystają z brudnych, zaniedbanych placów zabaw, przez tych kilka dni naprawdę mogą napawać się komfortem. Oczywiście wymaga to zainwestowania w pobyt w naprawdę porządnym, minimum 4-gwiazdkowym hotelu, jednak nie jest to coś nieosiągalnego dla przeciętnie zarabiających ludzi.
  2. To wcale nie jest takie drogie – wystarczy dobrze poszukać, aby dojść do wniosku, że święta w hotelu wcale nie są zarezerwowane wyłącznie dla krezusów. Szczególnie Boże Narodzenie jest dość spokojnym, by nie powiedzieć martwym okresem w branży hotelarskiej, dlatego nawet luksusowe obiekty są skłonne do organizowania atrakcyjnych promocji.
  3. Dużo atrakcji dla dzieci – hotele przygotowujące pakiety pobytowe na okres świąteczny nigdy nie zapominają o dzieciach i serwują im mnóstwo atrakcji, takich jak kuligi, malowanie buziek, tworzenie ozdób świątecznych czy po prostu zabawy z profesjonalnymi animatorami. Dzieci są zachwycone, a rodzice jeszcze bardziej, bo nareszcie mają dość czasu dla siebie.
  4. Atrakcje dla dorosłych – w dobrej klasy hotelu każdy znajdzie coś dla siebie. Może to być strefa SPA (obecnie to już praktycznie standard), lekcje gotowania, siłownia, basen, różnego rodzaju animacje, ogniska, wieczorki taneczne itd. Hotele zapraszające gości na święta bardzo dbają o to, aby nikt nie mógł narzekać na nudę.
  5. Prawdziwy wypoczynek – w polskiej tradycji nie ma świąt bez wcześniejszego „urobienia się po pachy”. Młodsze pokolenie odrzuca takie myślenie, czego efektem jest wzrost liczby rezerwacji w hotelach w okresie świątecznym. Ludzie, którzy ciężko pracują przez cały rok, naprawdę nie mają ochoty spędzić świąt w kuchni – wolą odpocząć, a dobry hotel daje do tego idealne warunki.

Tradycja tradycją, a życie życiem. Święta w hotelu naprawdę mogą być bardzo dobrym pomysłem, szczególnie dla zapracowanych, którym zwyczajnie szkoda czasu na męczenie się w kuchni i przy sprzątaniu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.