Rezerwacja pobytu w hotelu przez Travelist? Na to warto uważać

Krzysztof Jagielski
09.10.2023

Travelist to jeden z najpopularniejszych w Polsce serwisów do wyszukiwania i rezerwowania hoteli w okazyjnych cenach. Dominują obiekty klasy premium, z własnym zapleczem SPA czy efektownymi basenami, najczęściej w bardzo dobrych lokalizacjach. Wizja pobytu w takim miejscu za naprawdę rozsądną cenę jest kusząca, natomiast przed opłaceniem rezerwacji warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Co tak naprawdę obejmuje cena

Po znalezieniu interesującej Cię oferty, nie podpalaj się i nie klikaj w przycisk rezerwacji bez zastanowienia. Poświęć kilka chwil na dokładne przeanalizowanie oferty, sprawdzając jej wszystkie elementy – co dostajesz w podanej cenie, czy hotel rzeczywiście spełnia Twoje oczekiwania, które udogodnienia są dostępne dla klienta Travelist itd.

Czego cena nie obejmuje?

Zdarza się oczywiście, że oferta znaleziona na Travelist jest wolna od irytujących ograniczeń, a przy tym dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie. Częściej jednak należy się spodziewać, że za niektóre rzeczy trzeba będzie dopłacić – i to słono.

Upewnij się, czy w ramach zaproponowanego pakietu masz zapewnione m.in. wyżywienie (co najmniej śniadanie), bezpłatny parking, napoje do obiadu oraz nieograniczony dostęp do wszystkich atrakcji w hotelu. Jeśli nie, to trzeba się zastanowić, czy dana oferta rzeczywiście jest tak atrakcyjna, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Anulacja

To bardzo ważne zagadnienie. Jeśli planujesz po raz pierwszy zarezerwować pobyt w hotelu przez Travelist, to wiedz, że warunki anulacji mogą się znacząco różnić w zależności od oferty. W niektórych hotelach można anulować pobyt nawet kilka dni przed przyjazdem, w innych wpłacona zaliczka przepadnie, jeśli gość odwoła rezerwację później niż na miesiąc przed datą pobytu.

Dodatkowo zwróć uwagę, że w razie anulacji, wpłacona zaliczka zostanie zaksięgowana na Twoim koncie w postaci punktów Travelist – będzie można nimi częściowo opłacić inną rezerwację w przyszłości.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie