Promo room – co oznacza ta kategoria pokoju hotelowego?

Andrzej Winnicki
27.12.2017

Koszt wynajęcia pokoju hotelowego jest kluczowym kryterium, jakim kierują się goście przed złożeniem rezerwacji. W dobie internetowych porównywarek cen można być mile zaskoczonym, gdy nagle trafi się na wyjątkowo atrakcyjną ofertę. Jeśli nie jest to błąd cenowy, to taki pokój zostanie oznakowany hasłem „Promo room”. Co to właściwie oznacza? O czym musisz pamiętać, decydując się na zarezerwowanie takiego pokoju?

Prosta sprawa

Promo room, to oczywiście pokój, który jest oferowany w promocji. Powody obniżenia ceny bywają bardzo różne. Hotele często decydują się na ten krok w okresie niższego obłożenia lub gdy wszystkie pozostałe pokoje zostały już zarezerwowane, a jeden wciąż nie przyciągnął niczyjej uwagi.

Pokoje w promocji bywają przeznaczone specjalnie dla pośredników, którzy długo współpracują z danym hotelem i przynoszą obiektowi duże zyski. Wówczas właściciel hotelu może się zdecydować na przeznaczenie np. 5 pokojów w specjalnej cenie, która będzie oferowana wyłącznie klientom pośrednika.

Nie powinno być tajemnicą, że czasami kategoria promo room jest tworzona dla pokoju, który nieco odstaje standardem od pozostałych. Zdarza się, że hotel prowadzi sukcesywny remont i wówczas odnowione pokoje są rezerwowane za wyższe kwoty, a te, których jeszcze nie odwiedziła ekipa remontowa, są zwyczajnie tańsze.

Na co musisz uważać?

Przede wszystkim przed złożeniem rezerwacji na promo room upewnij się, że pokój prezentuje o wiele niższego standardu niż pozostałe. Może się np. okazać, że brakuje w nim balkonu czy dużego okna, co dla wielu osób może być poważnym problemem.

Pamiętaj!

Hotel nie może zataić takiej informacji. Jeśli w ofercie nie znalazł się dokładny opis pokoju, a po przyjeździe okaże się, że jego stan pozostawia wiele do życzenia, masz prawo zażądać zmiany pokoju bez dopłaty.

Zwróć również uwagę, że niemal zawsze pokoje w promocji nie są objęte prawem do bezpłatnego odwołania rezerwacji. Informacja na ten temat musi się oczywiście pojawić w opisie oferty. Hotele obniżają cenę, ale w zamian chcą mieć pewność, że gość się faktycznie pojawi. Jeśli będzie inaczej, to z jego karty kredytowej zostanie pobrana opłata za pierwszą niewykorzystaną noc.

Pamiętaj, że jeśli cena pobytu została obniżona w związku ze zwykłą promocją, to masz prawo oczekiwać standardu, jaki jest oferowany w innych pokojach tej klasy w danym hotelu. Obsługa nie może Cię traktować gorzej z powodu zapłacenia niższej kwoty. Jeśli się tak poczujesz, zgłoś sprawę managerowi.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.