Pokój to nie wszystko. Sprawdź, za co najczęściej trzeba dopłacić w hotelu

Krzysztof Jagielski
02.02.2024

Pobyt w hotelu powinien zapewniać wysoki komfort, co jednak bywa uzależnione od dostępności różnego rodzaju usług dodatkowych. Skoro dodatkowych, to także dodatkowo płatnych, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę – zwłaszcza, jeśli opis oferty pobytowej jest mocno nieprecyzyjny. W naszym poradniku wymieniamy te usługi, za której najczęściej trzeba dopłacić w hotelu.

Wejście do strefy SPA

Jeśli oferta nie obejmuje pakietu pobyt + SPA, to za skorzystanie z basenu, jacuzzi czy sauny zwykle musimy dopłacić. Stawki są różne i wynoszą od kilkudziesięciu złotych za pojedyncze wejście, do kilkuset za tzw. formułę open.

Zabiegi

W wielu dobrej klasy hotelach goście mogą korzystać z oferty zabiegowej. Luksus zażycia relaksu podczas masażu czy pielęgnacji skóry oczywiście kosztuje – i to niemało. Ceny pojedynczych zabiegów zaczynają się od około 100 zł.

Parking

To akurat niemiła niespodzianka, która może czekać na nieświadomych gości hotelu. Zdarza się, że bezpłatny jest tylko parking naziemny, który jednak z reguły jest mocno obłożony. W takiej sytuacji gościom proponuje się miejsce w garażu podziemnym, ale za dodatkową opłatą (od kilkudziesięciu złotych dziennie).

Usługi concierge

Takie usługi swoim gościom oferują hotele wyższej klasy, zwykle te o standardzie czterech i pięciu gwiazdek. W ramach dodatkowo płatnych usług concierge proponowane jest m.in. zrobienie prania, zorganizowanie cateringu, transport lotniskowy, oddanie samochodu do mycia i sprzątania, a nawet dostarczenie nowych ubrań w razie utraty bagażu.

Wspomnijmy również o tych pomniejszych opłatach dodatkowych, nie zawsze będących inicjatywą hotelu, jak opłata klimatyczna, opłata za wynajem sali konferencyjnej, opłata za późne śniadanie itp.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie