Pokój hotelowy to nuda? Sprawdź ciekawe alternatywy

Andrzej Winnicki
02.11.2021

Hotele kojarzą się nam z wysokim komfortem pobytu, co przekonuje wielu turystów do skorzystania z takiego noclegu. I choć podczas krótkich pobytów, np. służbowych, hotele rzeczywiście pozostają bezkonkurencyjne, to jednak przybywa turystów szukających dla siebie czegoś zupełnie innego. Mamy wręcz boom na alternatywne formy noclegów. Kilka ciekawych przykładów omawiamy w naszym poradniku.

Jurta

To wyjątkowo intersująca propozycja, zwłaszcza dla osób, które od dawna marzyły o spędzeniu nocy w mongolskiej czy kirgiskiej jurcie. W Polsce bez problemu można dziś znaleźć obiekty noclegowe oferujące ten rodzaj zakwaterowania, ale trzeba się spieszyć z rezerwacją – zainteresowanie jest ogromne!

Przyczepa kempingowa

W dobie szału na karawaning nie dziwi, że coraz więcej kempingów oferuje swoim gościom możliwość spędzenia nocy w przyczepie kempingowej. Jest to bardzo dobra opcja dla tych, którzy rozważają zakup własnej przyczepy, ale chcą wcześniej sprawdzić, czy to im w ogóle odpowiada. Pamiętajmy natomiast, że stan przyczep do wypożyczenia na kempingach często pozostawia wiele do życzenia.

Mobile home

To dużo lepsza opcja w porównaniu z przyczepą dla osób, które oczekują większej przestrzeni. Mobile home jest super rozwiązaniem chociażby dla rodzin z dziećmi. Mamy tutaj do dyspozycji od około 20 metrów kwadratowych, własną łazienkę, aneks kuchenny, nierzadko też klimatyzację i kilka sypialni. Mobile home jest alternatywą dla przyczepy, kampera, ale również dla pokoju hotelowego – zapewnia większą swobodę i bliskość natury.

Cottage house

Czyli po prostu wiejski domek, najczęściej postawiony w urokliwej, dziewiczej okolicy. Cottage house to od wielu lat hit turystyczny w Wielkiej Brytanii, natomiast w Polsce także można już znaleźć takie zakwaterowania, chociażby na Mazurach, w Borach Tucholskich, na Kaszubach czy w regionach górskich. To fajna opcja dla osób, które chcą uciec z miasta, ale jednocześnie mieć zapewniony dostęp do wszystkich wygód.

Spanie pod gwiazdami

Atrakcyjna propozycja zwłaszcza dla par! Możliwość spędzenia nocy pod gwiazdami budzi romantyczne skojarzenia, a wcale nie chodzi tutaj o spanie na gołej ziemi. Mamy na myśli specjalne namioty klasy premium, w których sypialnia znajduje się na piętrze, a dach jest wykonany z folii – dzięki temu leżąc w wygodnym łóżku można obserwować gwiazdy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.