Pokój bez śniadania? Sprawdź, kiedy ma to sens

Andrzej Winnicki
30.01.2024

Zdecydowana większość osób rezerwując pobyt w hotelu szuka opcji łączonej, czyli pokoju ze śniadaniem. Wbrew pozorom nie jest to jednak standard. Wiele obiektów w ogóle nie oferuje śniadań lub nie wlicza ich w cenę pobytu. W naszym poradniku podpowiadamy, kiedy warto zdecydować się na pokój bez śniadania.

Możliwość zjedzenia śniadania po sąsiedzku

Zawsze warto sprawdzić, czy w pobliżu hotelu nie ma miejsca serwującego pyszne, urozmaicone śniadania z karty, które w dodatku mogą być nawet tańsze niż te hotelowe. Jeśli nie planujecie spędzać czasu w hotelu poza godzinami snu, to taka opcja wydaje się być nawet atrakcyjniejsza.

Planujecie późne pobudki

Jeśli jedziecie do hotelu po to, aby się wyspać, odpocząć i przez kilka dni nie musieć zrywać się z łóżka, to opcja ze śniadaniem raczej nie jest dla Was – chyba, że hotel oferuje tzw. late breakfast, czyli śniadanie serwowane nawet do godziny 12.

Cena śniadania w hotelu jest przesadzona

Jeśli hotel oferuje możliwość wykupienia śniadania, natomiast cena wynosi np. 100 zł za osobę, to jest to stanowczo zbyt wysoka kwota – nawet w dobie inflacji. Za 100 zł można zjeść nie tylko przyzwoite śniadanie, ale nawet obiad, dlatego radzimy zrezygnować z opcji hotelowej i poszukać fajnych restauracji czy barów w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu.

Macie specjalne potrzeby żywieniowe

Jeśli np. jedno z Was jest alergikiem czy stosuje dietę wegańską, to w wielu hotelach może być trudno o zaspokojenie takich potrzeb żywieniowych. Często hotele serwują standardowe zestawy śniadaniowe, w tym dostarczane przez firmy cateringowe, przez co nie ma możliwości złożenia specjalnego zamówienia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie