Pobyt w hotelu w promocji? Nie daj sobie wcisnąć wybrakowanej usługi!

Andrzej Winnicki
04.11.2022

W ostatnich latach obrodziło serwisami internetowymi, które umożliwiają upolowanie niezłych okazji na pobyty w hotelach wysokiej klasy. 300 zł za noc w pięciogwiazdkowym obiekcie w centrum kurortu turystycznego? To już nikogo nie dziwi. Decydując się na skorzystanie z takiej promocji pamiętaj, że nie jesteś gościem drugiej kategorii. Sprawdź, jak nie dać się naciągnąć.

Nie przyjmuj pokoju, który nie spełnia ustalonego standardu

To nadrzędna zasada. Nie daj sobie wmówić, że skoro zapłaciłeś za pobyt promocyjną cenę, to hotel może umieścić Cię w jakiejś norze, w której od dawna nikt nie mieszkał. Niestety, takie sytuacje się zdarzają. Jeśli w ofercie wyraźnie jest napisane, że masz otrzymać pokój „Standard”, to raczej trudno oczekiwać, że będzie to klitka bez okna, w której panuje fetor stęchlizny. Głośno i zdecydowanie zaprotestuj!

Sprawdź, czy hotel zapewnia wszystkie udogodnienia zawarte w ofercie

Zawsze dobrze jest patrzeć hotelarzom na ręce, zwłaszcza korzystając z jakiegoś promocyjnego pobytu. Jeśli kupiona oferta obejmuje śniadanie i obiadokolację w formie bufetu, to nie zgadzaj się na ograniczenie wyboru wyłącznie do pozycji z karty.

Uważaj na dodatkowe opłaty

Przed kliknięciem w daną ofertę zawsze dokładnie wczytaj się w jej warunki. Hotele nie są organizacjami charytatywnymi i zawsze trzeba się liczyć z tym, że niższa cena jest czymś spowodowana. W grę może wchodzić na przykład dopłata do miejsca parkingowego, konieczność wykupienia wstępu do strefy SPA czy dopłata do dostawki dla dziecka.

Domagaj się równego traktowania

Nie pozwól na to, aby obsługa hotelu dała Ci odczuć, że jesteś gościem „z promocji”. Wydzielanie osobnych sektorów w restauracji, skrócenie doby hotelowej czy brak wsparcia ze strony recepcji to niedopuszczalne zachowanie, którego nie można akceptować. W każdej z takich sytuacji od razu interweniuj u kierownika/managera hotelu.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie