Pluskwy – koszmar każdego gości hotelowego. Jak sprawdzić, czy mieszkają w pokoju?

Andrzej Winnicki
20.07.2017

Wśród najbardziej obrzydliwych przymiotów słabych hoteli z pewnością należy wymienić pluskwy. Te owady mogą być bardzo niebezpieczne dla człowieka i spowodować dotkliwe rany. Najgorsze jest to, że nawet 5 gwiazdek przy hotelowym szyldzie nie gwarantuje, że obiekt ten jest idealnie czysty. Dlatego dobrym zwyczajem jest każdorazowe sprawdzenie, czy w pokoju, który przydzieliła nam recepcja, nie mieszkają pluskwy. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Zacznij od sprawdzenia łóżka

Materac to ulubione miejsce pluskiew i tam należy się ich spodziewać w pierwszej kolejności. Jest to o tyle ważne, że właśnie z materacem gość hotelowy ma najdłuższy kontakt podczas swojego pobytu. Niech Cię nie zwiedzie schludny wygląd pościeli i wierzchniej części materaca!

Materac przede wszystkim trzeba odwrócić i dokładnie obejrzeć wszystkie zagłębienia, w tym okolice zamka błyskawicznego. Jeśli zauważysz czarne kropki, to absolutnie nie kładź się na takim materacu – to ślady krwi zostawione przez pluskwy! Natychmiast zażądają wymiany pokoju lub uciekaj z tego hotelu!

Zajrzyj pod wykładzinę

Jeśli materac wydaje się być w porządku, nie trać czujności. Drugim popularnym miejscem gnieżdżenia się pluskiew jest wykładzina, szczególnie jej spodnia część. Podejdź do ściany i odegnij fragment wykładziny – jeśli zauważysz czarne kropki, to już wiesz, czyja to sprawka. Takie same ślady mogą się pojawić na wierzchniej części wykładziny, o ile jest ona dość jasna.

Zwróć także uwagę, czy w okolicach mebli nie leży sporo charakterystycznych czarnych okruchów. To niekoniecznie brud. Mogą to być osłonki pluskiew, które zdradzają ich obecność w pokoju. W takiej sytuacji oczywiście także skontaktuj się z recepcją i nie zgadzaj się na to, aby zostać w pokoju z pluskwami.

Wszelkie meble tapicerowane i ręczniki

Fotele, krzesła, kanapa – to także miejsca, w których można znaleźć pluskwy. Obejrzyj je dokładnie, zanim zdecydujesz się na nich usiąść.

Pluskwy rzadko goszczą w łazience, czego jednak nie można powiedzieć o ręcznikach. Jeśli te nie były dawno prane, istnieje możliwość, że zagnieździły się w nich owady. Zanim więc postanowisz wytrzeć się szczelnie zawiniętym ręcznikiem, najpierw go obejrzyj.

Pluskwy mogą się gnieździć dosłownie wszędzie, dlatego zachęcamy Cię do dokładnego zapoznania się ze stanem pokoju. Nie ufaj pozornej czystości! Nie zostawiaj też nigdy bagażu na podłodze, bo to może się skończyć tym, że wrócisz do domu z nieproszonymi gośćmi.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.