Pierwsza noc w pokoju hotelowym: co warto sprawdzić?

Krzysztof Jagielski
15.02.2021

Hotele znacząco różnią się między sobą jakością obsługi, standardem wykończenia pokoi czy ofertą usług dodatkowych. Znajduje to oczywiście odzwierciedlenie w ocenie gwiazdkowej, a także koszcie pobytu. Błędem jest natomiast zakładanie, że skoro pozwoliliśmy sobie na spędzenie nocy w hotelu z najwyższej półki, to możemy mieć pewność, iż pokój jest idealnie czysty. Niezależnie od klasy hotelu zawsze zalecamy, aby przed spędzeniem pierwszej nocy w pokoju sprawdzić kilka podstawowych rzeczy. Wymieniamy je w naszym poradniku.

Zajrzyj pod prześcieradło i materac

To wcale nie jest przesada! Nawet jeśli łóżko jest perfekcyjnie zaścielone, prezentuje się bardzo efektownie i wręcz zachęca, aby natychmiast się na nim położyć po długiej podróży, to poczekaj chwilę. Odsłoń prześcieradło i zajrzyj pod nie. Następnie skontroluj stan łóżka pod materacem. Szukaj plam, ale przede wszystkim niewielkich czarnych punktów – to pluskwy, z którymi naprawdę nie chcesz mieć nic do czynienia.

Prysznic/wanna

Kolejną sprawą na liście do sprawdzenia jest skontrolowanie stanu łazienki. Nie ulegaj złudzeniu, że jest idealnie czysta, bo wyczuwasz intensywny zapach środków chemicznych. To może być sposób na zamaskowanie odoru pleśni. Uważnie przyjrzyj się więc fugom i silikonowi wokół brodzika oraz ścianek prysznica. Jeśli w łazience jest wanna, to zanim się w niej ułożysz sprawdź, czy nie ma śladów pleśni wokół rantu.

Wykładzina w pokoju

Jeśli pokój prosi się już o remont, to stan wykładziny z pewnością będzie pozostawiać dużo do życzenia. Nie uzasadnia to natomiast tego, aby była brudna. Przyjrzyj się, czy na wykładzinie nie widać zaschniętych plam – to mogą być wymiociny, ludzkie płyny ustrojowe i inne ciecze, po których na pewno nie chcesz stąpać bosą stopą.

Pilot TV

Jest to jeden z tych przedmiotów, na których znajduje się najwięcej bakterii. W dobrych hotelach pracownicy obsługi są uczulani na to, aby zwracać baczną uwagę na czystość pilota do telewizora. Warto to jednak skontrolować samodzielnie. Jeśli pilot dosłownie się klei, widać na nim ludzkie włosy i ślady różnych substancji, to trudno oczekiwać, że obsługa przyłożyła się do dokładnego posprzątania całego pokoju. W takiej sytuacji warto poprosić o ponowne sprzątanie przed rozpakowaniem swoich rzeczy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.