Pakiety pobytowe w hotelu: co sprawdzić przed kupieniem takiej oferty?

Mateusz Rąbalski
29.01.2021

Hotele robią dużo, by przyciągnąć do siebie gości nie tylko w szczycie sezonu wakacyjnego czy szkoleniowego. Szczególnie trudne zadanie stoi przed tymi obiektami, które nie znajdują się w centrach dużych miast, ale raczej na prowincji. Z samych imprez okolicznościowych trudno jest się utrzymać, dlatego trzeba uruchomić odrobinę kreatywności. Jednym z popularniejszych sposobów na zwiększenie obłożenia jest zaoferowanie gościom pakietów pobytowych – na przykład na Walentynki, ferie zimowe czy Dzień Kobiet. Zakup takiego pakietu wydaje się być świetną okazją, ale zawsze lepiej jest dokładnie sprawdzić ofertę. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Co obejmuje pakiet?

Zaczynamy od dokładnego przeanalizowania pakietu pod kątem tego, co właściwie dostajemy w podanej cenie. Nigdy nie należy z góry zakładać, że na pewno w pakiecie jest wyżywienie czy dostęp do strefy SPA. Może się okazać, że w ramach pakietu otrzymujemy tylko nocleg, śniadanie, powitalną lampkę szampana i zaledwie 2 zabiegi odnowy biologicznej.

Czy cena jest za jedną czy dwie osoby?

Na tym polu często dochodzi do nieporozumień. Stali bywalcy hoteli potrafią łatwo rozpoznać, czy dana cena jest ustalona dla pary czy tylko jednej osoby. Mniej doświadczeni goście, nie orientujący się w stawkach hotelowych, mogą mieć z tym problem.

Dlatego nie trzeba się wstydzić i zawsze warto skontaktować się z hotelem z prośbą o uszczegółowienie oferty. Lepiej nie dopuścić do sytuacji, w której wymarzony pobyt z drugą połówką zamiast kosztować 500 złotych wyciśnie z portfela drugie tyle.

Jak długi w rzeczywistości jest pobyt?

Hotele niestety stosują różne nie do końca uczciwe triki, na czym tracą goście. Prosty przykład: teoretycznie pakiet obejmuje pobyt weekendowy. Mamy zatem prawo oczekiwać, że rozpoczniemy wizytę w piątek wieczorem i zakończymy w niedzielę po śniadaniu.

I tutaj może nastąpić niezłe zaskoczenie, bo po dokładnym zapoznaniu się z ofertą wyjdzie na jaw, że goście mogą się zameldować dopiero w sobotę po 16, a wymeldować muszą się w niedzielę do 12. Pobyt będzie więc trwać mniej niż 24 godziny – trudno więc mówić tutaj o pakiecie weekendowym.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.