Niewielki budżet? Nie szkodzi, możesz podróżować

Antoni Kwapisz
10.03.2016

Nie trzeba mieć dużego budżetu, aby przemierzać Europę i podziwiać jej najbardziej znane miejsca. Choć podróż na 2-3 dni do Paryża czy Rzymu wydaje się dużym wydatkiem, to jednak można znacznie zredukować koszty bez konieczności rezygnacji z czegokolwiek. Trzeba tylko wiedzieć, jak podróżować.

Tani przewoźnicy kluczem do sukcesu

Aby szybko dostać się z Polski do dowolnego zakątka Europy, można skorzystać z tanich linii lotniczych. Przewoźnicy tacy oferują tanie loty tam i z powrotem za przystępne ceny, np. 200 złotych do Paryża i z powrotem. Dzięki temu odpada jeden z największych wydatków, czyli koszt podróży, który w przypadku autokaru może wynieść nawet kilkaset złotych, podobnie zapłaci się za paliwo do samochodu. Na tym polu wygrywają zdecydowanie tanie bilety lotnicze, które nie tylko pozwalają zaoszczędzić pieniądze, ale i czas. Podróż samolotem z Warszawy do dowolnego miejsca w Europie to maksymalnie 3,5h, z czym nie może równać się żaden pojazd lądowy. Lecieć można z niemal wszystkich polskich miast posiadających lotniska – tanie loty odbywają się z portów w Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i innych.

Jak spędzić czas na miejscu?

Sam lot to nie jeszcze wszystko – trzeba jeszcze rozplanować pobyt na miejscu. Dzięki informacjom w internecie można rozplanować sobie dokładny plan pobytu oraz obliczyć potrzebny na to budżet. Jednym z głównych wydatków będzie z pewnością hotel – tu również można zaoszczędzić. Niektóre specjalistyczne serwisy, jak Fru.pl, oferują atrakcyjne pakiety, na które składają się bilety lotnicze oraz miejsce w hotelu na czas pobytu. Nie są to tanie motele ani hostele, a miejsca mające co najmniej 3-gwiazdki. Warto jednak sprawdzić w danej ofercie, jak ma się sprawa z wyżywieniem – różni się ono w zależności od hotelu. W jednych będzie to całodzienne wyżywienie, w innych tylko jeden posiłek. Na szczęście w ofertach znajdują się wszystkie niezbędne informacje, dzięki czemu nikt nie zostanie na miejscu niemile zaskoczony. Przykładowa oferta tego typu to mniej niż 600 złotych za lot tam i z powrotem do Budapszetu oraz trzy noclegi w hotelu.

Zalety tanich podróży

Ponieważ bilety lotnicze tanich podróżników są niewielkie, automatycznie zyskuje się większy budżet na przyjemności na miejscu. Największą zaletą tego typu podróży jest dowolność poczynań na miejscu – dzięki temu każdy może spędzać czas tak, jak tylko lubi i spędzać w wybranych miejscach tyle czasu, na ile ma na to ochotę. Zdanie się na pakiet bilety + hotel zwalnia także z konieczności szukania noclegu na własną rękę, dzięki czemu można skupić się na relaksie i zwiedzaniu okolicy.

Artykuł sponsorowany.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie