Nazwa hotelu może zdradzić wiele na temat jego oferty

Piotr Kowalczyk
12.06.2018

Wybór hotelu, szczególnie pobytowego (czyli takiego, w którym zamierzamy spędzić co najmniej kilka dni), to nie lada wyzwanie dla przeciętnego turysty. Obiekty różnią się nie tylko standardem i cenami, ale także rodzajem oferty, która jest skrojona na miarę konkretnego gościa. Tak, hotele również mają swoje grupy docelowe. Aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień warto uważnie przeanalizować nazwę danego obiektu. Może ona zdradzić wiele szczegółów na temat jego oferty.

Hotel z „Beach” w nazwie

Wbrew pozorom nie oznacza to tylko, że obiekt znajduje się przy plaży (a wręcz może być wprost przeciwnie). Hotele ze słowem „Beach” w nazwie z reguły adresują swoją ofertę do ludzi starszych, rodzin z dziećmi i gości, którzy przede wszystkim oczekują świętego spokoju. Najczęściej są to kameralne obiekty, często oferujące opcję all inclusive, znajdujące się z dala od głównych traktów komunikacyjnych i głośnych centrów rozrywek.

Hotel z „Resort” w nazwie

W tym przypadku możesz się spodziewać, że trafisz na molocha, który gwarantuje swoim gościom do wszystkich możliwych rozrywek bez konieczności wyściubiana nosa poza teren obiektu. Hotele resortowe robią wrażenie przepychem, z reguły posiadają kilka basenów i ogromne ogrody. Celują w majętnych gości, którzy zamierzają szybko naładować baterie. Nie są najlepszym wyborem dla osób starszych, także z uwagi na spore odległości między poszczególnymi budynkami i plażą. Uwaga! W resortach może być bardzo głośno.

Hotel z „Aquapark” w nazwie

Tu jest wszystko jasne. Hotel prowadzi również aquapark, który bynajmniej nie jest zarezerwowany tylko dla gości. Mogą z niego korzystać także osoby z zewnątrz, oczywiście za opłatą. To zwiastuje kłopoty. W hotelach ze słowem „Aquapark” w nazwie jest bardzo głośno, i to od rana do wieczora. Obiekty są nastawione na dawanie gościom rozrywki, dlatego możesz zapomnieć o błogim, cichym wypoczynku.

Hotel z „Family” w nazwie

Jak łatwo się domyślić jest to obiekt, który swoją ofertę adresuje przede wszystkim do rodzin z dziećmi. Nie brakuje tam więc typowych atrakcji dla najmłodszych, jak place zabaw, zjeżdżalnie wodne, brodziki, płytkie baseny, animacje. Serwowana kuchnia jest dostosowana do dziecięcego gustu, a więc jeśli nie przepadasz za fast foodami i nuggetsami, to możesz być zawiedziony. W takich obiektach zwykle jest też bardzo głośno, co oczywiście jest zasługą obecności licznych dzieci.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.