Las Vegas - mekka światowego hotelarstwa

Antoni Kwapisz
16.01.2017

Jeden pokój hotelowy na 4 mieszkańców – to absolutny rekord świata, który dawno temu ustanowiło Las Vegas. Miasto zbudowane na pustyni słynie wyłącznie z tego, że można się w nim świetnie zabawić. Jest to jednak zabawa dla osób dysponujących bardzo grubymi portfelami. Nic dziwnego, że w Vegas wciąż powstają nowe obiekty – branża hotelarska w tym mieście przynosi krocie.

Żadne miasto nie może się równać z Las Vegas

Ambicją Las Vegas zawsze było to, aby móc ugościć każdego, kto tylko ma na to ochotę. W efekcie w mieście aż roi się od hoteli – na każdej ulicy działa ich co najmniej kilkanaście. W dodatku oferują bardzo różny standard, dlatego nawet turysta, który przypadkiem nie jest gwiazdą Hollywood, może znaleźć pokój na swoją kieszeń.

Najświeższe statystyki ogłosiły, że w Las Vegas jest ponad 150 tysięcy pokoi hotelowych. Biorąc pod uwagę, że na stałe w mieście zameldowanych jest niecałych 600 tysięcy osób, daje nam to wynik 1 pokoju na 4 mieszkańców. Szaleństwo, ale też dobrze przemyślana strategia biznesowa.

Branża hotelarska przynosi miastu gigantyczne dochody, podobnie jak właścicielom obiektów. Aby uzmysłowić sobie potęgę oferty hotelowej Las Vegas wystarczy ją porównać do kolejnych miast w zestawieniu:

  • Londyn – około 120 tysięcy pokoi hotelowych
  • Pekin – 110 tysięcy
  • Nowy Jork – 90 tysięcy
  • Paryż – 80 tysięcy

Dodajmy, że są to miasta wielokrotnie większe od Las Vegas.

Hotelarstwo w Las Vegas karmi się nie tylko turystami

Światowa stolica hazardu jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w USA i na całym świecie. Rocznie granicę Las Vegas przekracza blisko 40 milionów ludzi! Około 20% to obcokrajowcy. Już wiadomo, skąd tak duża liczba pokoi hotelowych. Porządne obiekty nie mają problemu z obłożeniem.

Ciekawostka

Średnie wykorzystanie pokoi hotelowych od lat utrzymuje się w Las Vegas na poziomie ponad 80%, a w weekendy nawet 90%.

Hotele w Las Vegas goszczą jednak nie tylko turystów czy hazardzistów, ale także biznesmenów i uczestników konferencji. Rocznie w mieście odbywa się blisko 20 tysięcy różnego rodzaju spotkań gromadzących około 5 milionów uczestników.

Ceny hoteli w Vegas, na tle całej Ameryki, nie są wcale bardzo wysokie. Średnio za noc w pokoju trzeba zapłacić nieco ponad 100 dolarów. Przeciętna długość pobytu w statystycznym hotelu w tym mieście wynosi niecałe 4 dni.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.