Jeśli nie hotel, to? Ciekawe pomysły na nocleg

Maciej Piwowski
20.04.2021

Spanie w hotelu wydaje Ci się strasznie nudne? A może po prostu nie lubisz wydawać dużych pieniędzy na noclegi, zwłaszcza w długiej podróży? W takim razie masz bardzo szerokie pole do popisu w zakresie znalezienia sobie oryginalnego miejsca do spania. Kilka najciekawszych naszym zdaniem propozycji podajemy w poradniku.

Jurta

Spanie w jurcie jest niesamowitym przeżyciem, a można tego doświadczyć przede wszystkim w Mongolii i Kirgistanie. Jurty pojawiają się jednak także w innych krajach, w których pełnią funkcję atrakcji turystycznej. Jeśli tylko będziesz mieć możliwość spędzenia nocy w tradycyjnej jurcie, to koniecznie skorzystaj.

Namiot

Nie jest to może specjalnie oryginalny pomysł, ale spanie w namiocie dla wielu osób może być nie lada przygodą. Jeśli wybierasz się do kraju, w którym wolno biwakować na dziko (tak jest m.in. w całej Skandynawii), to koniecznie zabierz ze sobą namiot i szukaj atrakcyjnych miejsc do spędzenia nocy.

Stodoła

Przemierzając wiele krajów zawsze można natrafić na stodoły, które świetnie nadają się do spania. W końcu kto z nas choć raz nie myślał o tym, aby umościć się w miękkim sianie? Pamiętaj jednak, aby najpierw zapytać o zgodę właściciela przybytku – nie powinno być z tym problemu, o ile zadeklarujesz zostawienie po sobie porządku.

Opuszczony budynek

Opuszczone budynki znajdziemy w każdym kraju, a spędzenie nocy w takim miejscu śmiało można uznać za niesamowitą przygodę. Zwłaszcza z punktu widzenia osób, które uwielbiają horrory i lubią czuć dreszczyk emocji. Tutaj jednak najważniejsze jest zadbanie o swoje bezpieczeństwo, dlatego lepiej nie wybieraj budynków, które ewidentnie są już zasiedlone przez osoby bezdomne czy odwiedzane przez lokalną młodzież.

Jaskinia

Super pomysł, prawda? Spanie w jaskini nie jest może najwygodniejszą opcją, ale okazjonalnie warto sobie na takie rozwiązanie pozwolić. Zanim spędzisz noc w jaskini koniecznie upewnij się, że nie ma ona dzikiego lokatora, na przykład niedźwiedzia. Zwróć również uwagę na to, czy jaskinia nie znajduje się na terytorium parku narodowego, w którym obowiązuje zakaz biwakowania.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie