Jakie warunki powinien spełniać dobry hotel?

Mateusz Rąbalski
09.10.2019

Wymagający klienci obiektów noclegowych mają sprecyzowane oczekiwania względem warunków, jakie powinny one spełniać. Oczekują komfortu pobytu, bezwzględnie czystości, wygodnych łóżek i innych mebli w pokojach oraz smacznych posiłków serwowanych przez hotelową restaurację. Sprawdźmy, co też powinno znaleźć się w obiekcie, aby miał on szansę na dobrą ocenę od klientów?

Jak powinien wyglądać pokój?

Standardem w hotelach są pokoje dwuosobowe, które powinny mieć powierzchnię od 14 do 18 mkw. Muszą mieć wygodne łóżko małżeńskie lub dwa łóżka pojedyncze, szafki nocne lub stoliczki, szafę lub garderobę we wnęce, wieszak na ścianie, jak również biurko. Niekoniecznie w takim pokoju musi być telewizor, czy oddzielnie - sypialnia i salon. Taki standard zapewniają hotele,  a także pod Warszawą - Ranchopodbocianem.pl.  

Jeśli pokój ma dwa pomieszczenia i aneks kuchenny, to zwykle nazywany jest apartamentem. Słowo to wbrew pozorom nie jest synonimem luksusowego pokoju w drogim hotelu, ale powszechnie przyjętą nazwą pokoju z aneksem kuchennym.

Recepcja hotelowa

W dobrym hotelu pracownicy recepcji służą gościom na wiele różnych sposobów. Mogą pełnić nawet funkcję concierge - czyli osób, które realizują niestandardowe prośby klientów, łącznie z rezerwacją biletów na koncerty. W recepcji pracownicy powinni mówić w co najmniej jednym języku obcym. W hotelach obowiązkowe jest też przyjmowanie płatności kartą.

Restauracja hotelowa

Kolejnym wyznacznikiem standardu w hotelach jest serwowanie gościom śniadania. Na ogół jest ono wliczone w cenę noclegu. Zdarza się, że za niewielką opłatą można dokupić sobie do śniadania również obiadokolację - serwowaną z karty lub też w formie szwedzkiego stołu. Restauracja hotelowa powinna być przestronna, czysta i serwować smaczne posiłki, dopasowane do gustów smakowych różnych klientów.

Usługi hotelowe

Dziś klienci oczekują od hoteli czegoś więcej niż tylko usługi noclegowej czy wyżywienia. Chcą oferty SPA, basenu krytego lub zewnętrznego, miejsc do grillowania czy pikników, jak i sali balowej lub strefy wellness. Wiele obiektów, które nie są oficjalnie nazywane hotelami, wszystkie te warunki spełnia z nawiązką.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.