Jakie kryteria powinien spełniać hotel trzygwiazdkowy?

Jerzy Biernacki
25.03.2024

Hotele trzygwiazdkowe cieszą się największą popularnością z uwagi na bardzo dobry stosunek ceny do standardu pobytu. Zatrzymując się w tak sklasyfikowanym obiekcie możesz od niego oczekiwać określonych udogodnień. Te najważniejsze omawiamy w naszym poradniku.

Recepcja

Hotel trzygwiazdkowy musi oferować obsługę recepcji dostępną dla gości przez całą dobę.

Pokoje

W hotelu trzygwiazdkowym muszą być oferowane pokoje z własną łazienką (prysznic lub wanna), telewizorem i telefonem. Wymagane jest również zapewnienie pościeli i ręczników.

Hotele trzygwiazdkowe zazwyczaj oferują różne typy pokoi, w tym pokoje jedno- i dwuosobowe. Obecnie standardem są również pokoje dla niepalących.

Wyżywienie

Hotel o standardzie trzech gwiazdek powinien oferować śniadanie w formie bufetu lub serwowane do stolika. Niektóre hotele trzygwiazdkowe mają również własną restaurację.

Dodatkowe udogodnienia

Goście hoteli trzygwiazdkowych powinni mieć zapewnione takie udogodnienia jak m.in. Wi-Fi dostępne w pokojach oraz w przestrzeniach publicznych, parking, sejf w recepcji czy możliwość skorzystania z pralni.

Obsługa

Personel hotelu powinien udzielać podstawowych informacji turystycznych oraz oferować wybrane usługi concierge.

Bezpieczeństwo

Hotele o standardzie trzech gwiazdek muszą spełniać określone normy bezpieczeństwa, w tym muszą być wyposażone w czujniki dymu, systemy przeciwpożarowe i ewakuacyjne.

Podkreślamy przy tym, że klasyfikacja hoteli jest przeprowadzana przez krajowe organizacje turystyczne, stąd standard obiektów może się nieco różnić w zależności od lokalizacji.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie