Jak zaplanować camping nad morzem?

Antoni Kwapisz
11.12.2015

Wakacje nad morzem to czas relaksu w towarzystwie przyjaciół i rodziny. Jeżeli chcesz, aby Twoje wakacje stały się niezapomnianą przygodą, zaplanuj camping starannie wybierając najlepsze pole namiotowe.

Po pierwsze: lokalizacja

Jeżeli planujesz camping nad morzem, wybierz ten położony jak najbliżej plaży. Dzięki noclegom w niewielkiej odległości od morza zaoszczędzisz czas i pieniądze potrzebne na dojazd, a plaża będzie w Twoim zasięgu o każdej porze dnia, a także w trakcie nastrojowych wieczorów. Warto wybrać camping Róża Wiatrów, położony na obrzeżach Darłowa: jednej z najpiękniejszych wypoczynkowych miejscowości, ponieważ dzięki temu będziesz mógł cieszyć się zarówno szumem fal o poranku jak i korzystać z miejskiej infrastruktury.

Po drugie: infrastruktura

Większość campingów położonych nad morzem posiada obecnie dość dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Przed zarezerwowaniem miejsc warto sprawdzić, czy pole namiotowe oferuje dostęp do toalet oraz pryszniców, a także do sieci elektrycznej. Jeżeli planujesz przygotowywać własne posiłki, wybierz camping z ogólnodostępną kuchnią, w której można przygotować poranną kawę, podgrzać gotowy obiad lub ugotować proste dania. Warto wybrać camping www.rozawiatrow.pl , które oferuje bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi. Dostęp do Internetu pozwoli sprawdzić atrakcje w okolicy i zaplanować czas wolny, a także podzielić się zdjęciami z wakacji w serwisach społecznościowych.

Wiele kampingów prowadzi własne restauracje oraz sklepy, w których można kupić najpotrzebniejsze drobiazgi, zjeść śniadanie lub obiad, a także miło spędzić czas przy filiżance kawy lub szklance zimnego napoju. Wspólne biesiady przy dźwięku gitary to niezapomniane przeżycia podczas każdego dobrego campingu.

Po trzecie: rozrywka dla osób w każdym wieku

Camping nad morzem to sposób na udane wakacje dla osób w każdym wieku. Wiele pól namiotowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodzin z dziećmi, organizując animacje dla najmłodszych. Urlop spędzany na campingu to także dobry pomysł na wczasy dla osób na emeryturze. Seniorzy z pewnością docenią czas spędzony nad morzem, wracając wspomnieniami do wcześniejszych wakacji spędzanych pod namiotem.  Ciekawą opcją są noclegi w komfortowych domkach letniskowych, w których seniorzy będą mogli cieszyć się doskonałymi warunkami, korzystając jednocześnie z uroków nadmorskiego campingu. Ośrodek Róża Wiatrów oferuje seniorom zajęcia z nordic walkingu, które pozwalają aktywnie spędzić czas w gronie osób w zbliżonym wieku.

Camping nad morzem to sposób na udane wakacje dla całej rodziny, a także dla grup znajomych. Nie może zabraknąć na nim atrakcji takich jak kąpiele w morzu, poszukiwanie bursztynów i muszelek na piaszczystych plażach, a także długich wieczorów spędzanych przy ognisku.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie