Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas pobytu w hotelu?

Mariusz Siwko
17.11.2020

Dobrej klasy hotele bardzo starannie pilnują, aby ich goście czuli się bezpiecznie. Ochrona, całodobowa recepcja, strzeżony parking – to dziś właściwie standard. Jednak także sami goście powinni pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a przede wszystkim ich przestrzegać. Kilka sposobów na to, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas pobytu w hotelu znajdziesz w naszym poradniku.

Korzystaj z pokojowego sejfu

Jeśli w Twoim pokoju znajduje się sejf, to nie po to, aby robił za wątpliwą ozdobę. Jest on przeznaczony dla gości, którzy chcą zabezpieczyć swój dobytek np. przed włamywaczami czy obsługą. Kradzież w pokojach hotelowych niestety się zdarzają, dlatego rozsądnie będzie umieścić gotówkę i dokumenty w sejfie, z którego przecież można korzystać zupełnie bezpłatnie.

Zawsze starannie zamykaj drzwi

Taka prosta zasada, a okazuje się, że goście nie zawsze o niej pamiętają. Niedokładne zamknięcie drzwi znacząco zwiększa ryzyko, że do pokoju wejdzie ktoś niepowołany. Warto zatem zawsze upewnić się, że drzwi zostały domknięte – jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy w hotelu funkcjonuje system otwierania na kartę.

Bardzo cenne przedmioty zostaw w recepcji

Jeśli podróżujesz z np. ważnymi dokumentami, dużą ilością gotówki, kamieniami czy metalami szlachetnymi, to trzymanie takich przedmiotów w pokoju jest – delikatnie pisząc – nierozsądne. Lepiej będzie tutaj skorzystać z sejfu w recepcji. Wystarczy tylko poprosić pracownika o udostepnienie sejfu na jakiś czas. Nie powinno być z tym żadnego problemu, o ile oczywiście nie chcemy przechować przedmiotów niebezpiecznych czy nielegalnych.

Nie trzymaj dokumentów i większej gotówki w jednym miejscu

Częstym błędem popełnianym przez gości hotelowych jest zostawianie w pokoju gotówki i dokumentów wciśniętych w walizkę podróżną. To pierwsze w miejsce, w jakim będzie tego szukać potencjalny włamywacz. Jeśli musisz zostawić takie przedmioty w pokoju, to przynajmniej rozdziel je – wówczas istnieje szansa, że w razie włamania złodziej zadowoli się gotówką i nie zabierze dokumentów.

Nie zapraszaj do pokoju nieznajomych

Nie ma znaczenia, jak dobrze się z nimi rozmawia, jak bardzo są uprzejmi i co o sobie opowiedzieli. Zapraszanie dopiero poznanych osób do pokoju hotelowego zawsze jest bardzo ryzykowne. Między innymi z tego powodu większość hoteli nie zgadza się na przyprowadzanie osób, które nie są zameldowane w danym obiekcie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.