Jak wybrać hotel dla gości weselnych?

Mariusz Siwko
16.06.2021

Duże wesele zwykle oznacza, że wezmą w nim udział także osoby z daleka. Chcąc zachęcić je do przyjazdu warto od razu zadeklarować zapewnienie im komfortowego miejsca do spania. Tutaj wybór jest oczywisty: hotel. Jednak jeśli chodzi o wynajęcie konkretnego hotelu, który będzie się nadawać dla gości weselnych, to warto kierować się kilkoma podstawowymi zasadami. Wymieniamy je w naszym poradniku.

Blisko sali weselnej

To najważniejsze kryterium wyboru. Nie można skazywać gości na to, aby musieli pokonać dodatkowe kilkadziesiąt kilometrów z hotelu na salę weselną i z powrotem, co w przypadku takiej imprezy jest bardzo kłopotliwe (wiadomo, że chodzi o alkohol). W idealnym układzie hotel znajduje się tuż przy sali weselnej lub w odległości spaceru.

Rozsądna cena

Oczywiście w dobrym tonie jest sfinansować gościom pobyt w hotelu, ale jeśli nie możecie sobie na to pozwolić i goście będą musieli zapłacić za nocleg z własnej kieszeni, to niech to będzie przyzwoity poziom cenowy. Zmuszanie gości do zameldowania się w hotelu za 1000 zł za noc jest grubą przesadą.

Pokój dla nowożeńców

Przed zarezerwowaniem hotelu dla gości warto się upewnić, że noc w komfortowych warunkach będą mogli spędzić w nim także nowożeńcy. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ zwyczajowo para młoda zostaje na weselu do samego końca, dlatego najlepiej jest mieć możliwość szybkiego pójścia spać.

Odpowiednie pokoje

Znając listę gości i mając już potwierdzenie ich przybycia można sprawdzić, czy dany hotel dysponuje odpowiednią liczbą pokoi w oczekiwanym przez gości układzie. Czyli: rodzina z jednym dzieckiem powinna mieć możliwość zamówienia pokoju z dostawką czy łóżeczkiem niemowlęcym, z kolei singiel pewnie będzie preferować jedynkę.

Śniadanie

Hotel dla gości weselnych musi wydawać śniadania – koniec i kropka. Każdy, kto obudzi się rano z bólem głowy chce jak najszybciej doprowadzić się do porządku i zaspokoić głód, co przyspiesza leczenie kaca. Dlatego radzimy upewnić się, że w danym hotelu serwuje się śniadania i to nawet do 11.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.