Jak szukać hotelu „po trasie”?

Piotr Kowalczyk
26.06.2023

Jeśli masz w planach długą podróż samochodem, to prawdopodobnie rozważasz opcję noclegu. Jest to rozsądne rozwiązanie, które eliminuje ryzyko czy to zaśnięcia za kierownicą, czy po prostu umordowania się jazdą. Wiele osób nie chce jednak rezerwować noclegu, zakładając, że zatrzyma się w hotelu „po trasie”. Jak szukać takich obiektów? Oto kilka wskazówek.

Zbierz dobre rady doświadczonych podróżników

Takich rad możesz poszukać na grupach facebookowych zrzeszających osoby często podróżujące do kraju, do którego teraz się wybierasz. Na pewno ktoś poleci Ci sprawdzony nocleg, bez konieczności wcześniejszej rezerwacji pokoju.

Szukaj hoteli przy autostradzie

Gdy czujesz, że dotyka Cię mocne zmęczenie, to już zacznij się rozglądać za hotelami przy autostradzie. Zwykle można w nich znaleźć wolne miejsca, trzymane właśnie dla kierowców przejeżdżających tranzytem. To najwygodniejsza, choć niekoniecznie najtańsza opcja.

Skorzystaj z wyszukiwarki noclegów

Takich wyszukiwarek jest całe mnóstwo. Wystarczy wpisać region, w którym się aktualnie znajdujesz i od ręki otrzymasz propozycje noclegów w konkretnych hotelach. Możesz od razu zarezerwować pobyt i nawet go opłacić, co przyspieszy sprawę, gdy planujesz zatrzymać się  hotelu tylko na kilka godzin snu.

Opcjonalnie o polecony hotel po trasie możesz zapytać na stacji benzynowej czy w lokalnym sklepie – prawdopodobnie znajdzie się ktoś, kto pokieruje Cię do odpowiedniego obiektu przyjmującego gości tranzytowych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie