Jak rezerwować hotel w pandemicznych czasach?

Piotr Kowalczyk
09.08.2021

Pandemia bardzo mocno dała się we znaki całej branży turystycznej. Szczególnie duże straty ponieśli hotelarze, którzy przez długi czas nie mogli w ogóle przyjmować gości. Sytuacja zdaje się stabilizować dzięki szczepieniom, natomiast nadal warto zachować daleko idącą ostrożność na etapie rezerwowania hotelu w pandemicznych czasach. Kilka cennych wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Wybieraj oferty z bezpłatnym odwołaniem

To podstawa, ponieważ dzięki temu będziesz w stanie bez żadnych konsekwencji odwołać swoją rezerwację – na przykład z powodu wprowadzenia pandemicznych obostrzeń czy wysłania na kwarantannę. Zwykle hotele oferują darmową anulację najpóźniej na 24 godziny od przyjazdu gościa.

Korzystaj z ofert elastycznych

Mamy na myśli takie oferty, które umożliwiają bezpłatną zmianę terminu pobytu w hotelu. Hotelarze coraz chętniej proponują takie rozwiązanie swoim gościom, ponieważ mając pandemiczne doświadczenia doskonale wiedzą, że czasami sytuacja może się zmienić o 180 stopni w ciągu dosłownie jednego dnia.

Stawiaj na hotele, które dbają o bezpieczeństwo gości

Są to hotele, które przede wszystkim respektują przepisy pandemiczne, zapewniają gościom bezpłatny dostęp do środków ochrony osobistej, a także nie przekraczają obowiązujących limitów. Takie obiekty są godne zaufania, ponieważ ryzyko „złapania” w nich infekcji jest wyraźnie niższe. 

Mniejsze obiekty mile widziane

Na pewno dobrym pomysłem jest rezerwowanie pobytu w mniejszych hotelach, które z racji na ograniczoną liczbę pokojów nie mogą przyjmować tłumów gości. W związku z tym ryzyko transmisji patogenów chorobotwórczych jest w takich hotelach znacznie niższe.

Nie opłacaj całego pobytu z góry

Tego powinna Cię już nauczyć pandemia, ale jeśli nie przeszedłeś skomplikowanej, stresującej i czasochłonnej procedury odzyskiwania pieniędzy za niewykorzystany pobyt, to skorzystaj z doświadczenia innych gości. Wybieraj tylko takie oferty, które wymagają potwierdzenia kartą kredytową, natomiast nie opłacania całego pobytu z góry. Dzięki temu nawet w razie konieczności odwołania rezerwacji nie stracisz lub nie zamrozisz swoich pieniędzy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.