Idealny hotel na wyjazd narciarski? Jak wybrać? 5 najważniejszych cech

Krzysztof Jagielski
07.11.2016

Coraz więcej Polaków jeździ na nartach. Sport ten przestał się nam kojarzyć z rozrywką dla bogaczy i ludzi z wyższych sfer. Przeciętna polska rodzina może już sobie pozwolić na tygodniowy wypad połączony z szaleństwami na stoku. Jednym z warunków udanego wypoczynku jest wybranie odpowiedniego hotelu – wbrew pozorom nie może to być decyzja przypadkowa. Idealny hotel na wyjazd narciarski musi się wyróżniać kilkoma cechami. Jakimi? Poznaj 5 najważniejszych.

  1. Bliskość wyciągu – najlepsze (a przez to najdroższe) są hotele położone tuż przy popularnych stokach narciarskich. Taka lokalizacja jest szczególnie pożądana przez narciarzy, ponieważ gwarantuje ogromną wygodę. Z hotelu można wyjść w butach narciarskich, a nawet zjechać wprost do wyciągu. Nie trzeba odpalać samochodu, pakować sprzętu i szukać miejsca parkingowego. Jeśli więc tylko masz taką możliwość, szukaj hotelu położonego tuż przy wyciągu.
  2. Narciarnia – niezbędne pomieszczenie w hotelu dedykowanym narciarzom. W narciarni można nie tylko wygodnie przechowywać sprzęt, ale też wysuszyć wnętrze butów, rękawice i odzież narciarską. Dzięki temu następnego ranka wszystko będzie gotowe do dalszego szusowania. Narciarnia powinna być położona na parterze i mieć osobne wyjście prosto na parking (nie trzeba dzięki temu dźwigać sprzętu po schodach).
  3. Zniżka na karnet narciarski – wiele hoteli współpracuje z właścicielami stacji narciarskich i zapewnia swoim gościom spore zniżki na zakup karnetów. Niektóre oferują nawet pakiety pobytowe z karnetem w cenie – jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ ceny tzw. skipassów są zwykle wysokie.
  4. Opcja pełnego wyżywienia – minimum to solidne śniadanie, które da narciarzowi energię na kilkugodzinne szusowanie. Warto jednak wybrać hotel, który oferuje także opcję pełnego wyżywienia. Nie ma nic lepszego niż brak konieczności szukania restauracji po całym dniu jazdy. Oczywiście wszystko zależy też od ceny.
  5. Dodatkowe usługi – jeśli na narty wybiera się cała rodzina, to zdecydowanie warto poszukać hotelu, który do dyspozycji gości oddaje bawialnię dla dzieci, saunę, strefę SPA, może nawet basen. To gwarancja, że nikt nie będzie się podczas takiego wyjazdu nudzić. Nie wszyscy przecież muszą jeździć na nartach. Dobrze będzie, jeśli hotel umożliwi korzystanie z tych rozrywek bez dodatkowej opłaty.

Najważniejsze kryterium wyboru idealnego hotelu dla narciarzy to bliskość wyciągu. Warto nawet sporo dopłacić za świetną lokalizację, ponieważ w ten sposób można dużo zaoszczędzić na dojazdach. Chodzi nie tylko o pieniądze, ale też o czas, który podczas krótkiego urlopu jest bezcenny.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie