Idealny hotel dla rodziny z dzieckiem – jak wybrać? Zwróć uwagę na 5 rzeczy

Piotr Kowalczyk
23.05.2016

Rodzinne wakacje to jeden z najprzyjemniejszych momentów w roku, ale także spore wyzwanie, szczególnie jeśli dziecko jest małe lub bardzo aktywne. Wówczas pojawia się problem: jaki hotel wybrać? Nie każdy obiekt spełni przecież potrzeby malucha, a jak wiadomo od tego w dużej mierze zależy udany wypoczynek rodziców. Podpowiadamy, na których 5 rzeczy musisz zwrócić uwagę, jeśli chcesz zarezerwować idealny hotel dla rodziny z dzieckiem.

  1. Wyposażenie pokoju – przede wszystkim musisz ustalić, czy dziecko ma spać w jednym łóżku z rodzicami, czy może osobno. Od tego zależy wybór odpowiedniego pokoju. Nie wszystkie hotele oferują bowiem możliwość dostawki, nie wszystkie dysponują też łóżeczkami dziecięcymi. Ustal to jeszcze przed rezerwacją, aby po przyjeździe nie było przykrego zaskoczenia. Jeśli dziecko ma więcej niż 5-6 lat, wówczas obowiązkowo trzeba wynająć już pokój trzyosobowy.
  2. Ułatwienia dla rodziców z małym dzieckiem – wiele hoteli w swoich opisach podkreśla wręcz, jak mile widziane są rodziny z maluchami. Wówczas możesz liczyć na to, że w pokoju znajdzie się czajnik bezprzewodowy, podgrzewacz do mleka, aneks kuchenny, wanienka do kąpieli oraz przewijak o oczywiście łóżeczko.
  3. Basen a kwestia bezpieczeństwa – idealny hotel dla rodziny z dzieckiem musi mieć basen – w Polsce wewnętrzny z podgrzewaną wodą, w ciepłych krajach zewnętrzny. Zwróć jednak uwagę na to, czy poza basenem głównym hotel oferuje także brodzik, który jest dużo wygodniejszy i bezpieczniejszy dla maluchów. Główny basen powinien być natomiast zabezpieczony przed możliwością wpadnięcia do niego przez dziecko. Idealnie będzie, jeśli hotel zapewnia też nadzór ratownika lub obsługi basenu.
  4. Animacje – to chyba najważniejsza kwestia decydująca o tym, że hotel jest przyjazny dla rodzin z dziećmi. Animacje prowadzone przez wykwalifikowanych opiekunów zapewniają maluchom masę frajdy, a rodzicom możliwość błogiego odpoczynku. Warto za taką usługę dopłacić i wybrać nieco droższy hotel. Oczywiście obiekt przystosowany do przyjmowania rodzin z dziećmi musi także dysponować bezpiecznym i nowoczesnym placem zabaw.
  5. Karta dań – hotelowa restauracja powinna serwować dania stworzone specjalnie z myślą o dzieciach. Zapytaj o to przed dokonaniem rezerwacji, aby nie skazać się na kilka dni marudzenia ze strony pociechy, która niekoniecznie musi mieć ochotę na zjedzenie np. golonki. Dobrej klasy hotele zawsze mają osobną kartę dań dla dzieci.

Do wyboru hotelu warto się dobrze przyłożyć, bo ten wysiłek na pewno się później opłaci. Udany pobyt zależy przecież głównie od radości dziecka, co w naturalny sposób przekłada się na zadowolenie rodziców.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie