Hotel z własnym parkingiem: poznaj najważniejsze zalety

Andrzej Winnicki
25.03.2020

Wybierając hotel, w którym spędzimy np. weekend czy kilka dni podczas wyjazdu służbowego, z reguły zwracamy uwagę na takie kwestie, jak standard, wyposażenie pokoju, jakość śniadania oraz oczywiście cena. Gdzieś tam na szarym końcu znajduje się natomiast parking. Tymczasem jest to ogromny atut hotelu, który może udostępnić gościowi miejsce parkingowe np. w garażu podziemnym. Z jakimi korzyściami się to wiąże? Te najważniejsze wymieniamy w naszym poradniku.

Duża oszczędność pieniędzy

Najlepsze hotele, zwłaszcza biznesowe, z reguły są zlokalizowane w centralnych dzielnicach wielkich miast, gdzie zawsze trudno jest znaleźć wolne miejsce parkingowe. Ponadto, gdy już się to uda, za postój trzeba będzie słono zapłacić – a już szczególnie w strefie płatnego parkowania. Dlatego czasami naprawdę opłaca się zarezerwować nieco droższy hotel, który jednak dysponuje własnymi miejscami parkingowymi dla gości.

Oszczędność czasu

Szukanie wolnego miejsca parkingowego w centrum może zająć mnóstwo czasu. Wiedząc, że miejsce postojowe czeka na nas w hotelu, można wyjechać w trasę nieco później i nie spieszyć się. Poza tym mając do dyspozycji własne auto o wiele łatwiej jest planować spotkania czy zwiedzanie – nie trzeba polegać na komunikacji zbiorowej, taksówkach etc.

Wygoda

Zaparkowanie samochodu tuż pod hotelem jest bardzo wygodne, zwłaszcza dla osób, które zabierają ze sobą sporo bagaży. Zamiast taszczyć je przez pół miasta czy męczyć się z nimi w komunikacji publicznej, można bez stresu wypakować walizki na parkingu i przenieść je do windy. Zresztą już sam dostęp do własnego auta w odległości kilkudziesięciu metrów od pokoju jest bardzo komfortowy.

Bezpieczeństwo

Ten argument przemówi do wyobraźni osób, które posiadają wartościowy samochód lub po prostu bardzo o niego dbają. Parking przy hotelu najczęściej jest strzeżony i wyposażony w system monitoringu, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo pojazdu.

Oczywiście pamiętajmy, aby zawsze sprawdzić, czy parking hotelowy jest udostępniany gościom bezpłatnie, co nie jest niestety regułą. Dodatkowo radzimy przed przyjazdem skontaktować się z hotelem i poprosić o rezerwację miejsca, na wypadek dużego obłożenia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie