Hotel z bezpośrednim dostępem do strefy basenowej – jak korzystać z tego udogodnienia?

Andrzej Winnicki
06.06.2023

W Polsce mamy coraz więcej luksusowych hoteli, które przyciągają nie tylko komfortowymi pokojami i pysznym jedzeniem, ale również dostępem do efektownej strefy basenowej. Co ważne, goście mogą do niej przejść bezpośrednio z pokoju, co samo w sobie jest bardzo wygodne, nie wspominając o tym, że oszczędza sporo czasu. Trzeba tylko wiedzieć, jak kulturalnie korzystać z tego przywileju. Kilka wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Przejście do strefy prosto z pokoju – pamiętaj o szlafroku!

Niedopuszczalne jest chodzenie po hotelu w skąpym stroju kąpielowym czy samym ręczniku. Chcąc przejść do strefy basenowej prosto z pokoju nie zapomnij o założeniu szlafroku. W dobrych hotelach szlafroki są udostępniane gościom nieodpłatnie i stanowią wyposażenie pokoju.

Przed powrotem do pokoju osusz ciało i włosy

Chodzi o to, aby nie zostawiać za sobą mokrych plam, które są szczególnie kłopotliwe w przypadku wyściełania posadzek grubymi wykładzinami. Warto myśleć o pracownikach hotelu i oszczędzić im pracy, okazując przy tym dobre wychowanie.

Pamiętaj o obuwiu na zmianę

Wybierając się do strefy basenowej należy wyjść z pokoju w klapkach – i powinny to być klapki przeznaczone wyłącznie do tego. Oznaką braku kultury jest wchodzenie do mokrej strefy w brudnym obuwiu sportowym czy sfatygowanych chodakach ogrodowych.

Wybieraj pory, w których jest mniej ludzi

Jeśli chcesz mieć możliwość swobodnego i komfortowego korzystania nie tylko ze strefy basenowej, ale też z saun, to zorientuj się, w których godzinach te części hotelu są najbardziej oblegane – zwykle od około 12 w południu do pory obiadowej i później od 17 do samego wieczora.

-

Jeśli interesuje Cię hotel SPA z basenem w górach, urokliwie położony w pięknych okolicznościach przyrody z nowoczesną strefą basenową i mnóstwem udogodnień adresowanych do najmłodszych, postaw na pięciogwiazdkowy Hotel Belmonte w Krynicy-Zdroju. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.belmonte.com.pl/spa/basen

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie