Hotel w Łodzi? Masz w czym przebierać

Mateusz Rąbalski
29.07.2016

Łódź jest miastem, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów, którzy często przyjeżdżają tutaj po to, aby zapoznać się z jego wyjątkowymi zabytkami. Ze względu na swoją lokalizację Łódź jest również często wybierana przez osoby szukające hotelu tranzytowego, czyli przeznaczonego do przenocowania w trasie. Jak znaleźć dla siebie najlepszą ofertę?

W Łodzi do dyspozycji jest pełna gama hoteli, zarówno tych z górnej półki, jak i niedrogich, ale również oferujących komfortowy nocleg, a przy tym gwarantujących atrakcyjne widoki z okien.

Wystarczy powiedzieć o dwugwiazdkowym Hotelu Polonia Palast, który znajduje się przy ulicy Narutowicza 38, w budynku, który powstawał w latach 1910-1912. Warto też wspomnieć o czterogwiazdkowym hotelu Andel's Hotel Łódź, który został otwarty kilka lat temu w zabytkowym budynku dawnej przędzalni fabryki Izraela Poznańskiego, dlatego nocleg w nim będzie nie lada gratką dla osób chcących poznać bliżej historię przemysłową miasta.

Gdzie szukać dobrych hoteli w Łodzi?

Oczywiście, oprócz tych dwóch obiektów Łódź ma również do zaoferowana znacznie więcej, gdy chodzi o wygodne spędzenie nocy w miękkim łóżku. Wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki internetowej słowa „Łódź hotel”, aby znaleźć pełną gamę adresów wiodących do hoteli działających w tym mieście.

W celu wybrania odpowiedniej oferty warto również skorzystać z internetowych porównywarek hoteli, które pozwalają na błyskawiczne wyszukanie ofert w danej lokalizacji. Dzięki nim można łatwo porównać ceny, a także dowiedzieć się, jakie obiekty mają rekomendację gości, którzy już skorzystali z danej oferty.

A może hotel pod Łodzią?

Warto jeszcze wspomnieć o możliwości noclegu pod Łodzią, w hotelach zlokalizowanych w okolicznych miejscowościach, na przykład w Zgierzu, który położony jest także dogodnie pomiędzy Łodzią a autostradą A2. Hotel zlokalizowany poza miastem może być kapitalnym pomysłem na wypoczynek w trasie, ale również na relaks na świeżym powietrzu, gdy szuka się odskoczni od miejskiej codzienności.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie